Reklama

Reklama

Żółty i różowy - jak przemycić te kolory w jesiennym makijażu

Jesienny makijaż nie musi opierać się wyłącznie na przygaszonych odcieniach brązu, szarościach i nude. Doskonałym uzupełnieniem i ożywieniem jesiennej gamy kolorystycznej będą róże i słoneczne, żółte akcenty.

Jesień to czas, kiedy chętniej sięgamy po stonowane kolory, blask zamieniamy na mat, a jaskrawe odcienie na charakterystyczne brązy i szarości. Warto jednak nieco ożywić tę jesienną, makijażową rutynę. Z pomocą spieszy nam róż i żółty.

Reklama

- Klientki często mają problem z tak mocnymi kolorami. Osobiście polecam akcentowanie kącików oka, zewnętrznego lub wewnętrznego, dolnej powieki. Żółty doskonale podkreśla kolor tęczówki oka, współgra ze wszystkimi barwami, których używamy w codziennym makijażu. Dodatkowo pasuje do każdej tęczówki. Pamiętajmy jednak, że punktem wyjścia dla tak jaskrawych, wyrazistych kolorów jest perfekcyjna cera - sugeruje Sylwia Barzyczak, makijażystka Sephora.

Jeśli jednak nie czujemy się pewnie z tak jaskrawymi kolorami, warto sięgnąć po róż. Rumieniec na policzkach, to jeden z czołowych trendów w makijażu. To również niezawodny sposób na odświeżenie makijażu.

- Rumieniec powraca. Różem akcentujemy to miejsce na naszej twarzy, które naturalnie się rumieni np. po wysiłku fizycznym lub po komplementach. Co ciekawe, róż również będzie podkreślał tęczówkę oka. Zatem nie musimy grać cieniami, żeby była ona wyeksponowana - wyjaśnia makijażystka.

Zachęca, aby po ten właśnie produkt sięgać jesienią, gdy nasza skóra nosi już jedynie wspomnienie lata. 

- Róż sprawdza się doskonale, kiedy nasza cera jest delikatnie poszarzała, trochę zmęczona, kiedy my same nie czujemy się ze sobą dobrze. To jest kosmetyk, który odświeża makijaż, dodaje tej dziewczęcości - przekonuje.

Wyjaśnia jednak, że róż nie zawsze sprawdza się w makijażu oka. 

- Niestety, jeśli powieka i skóra w okolicy oka nie będzie dobrze przygotowana, to kolor różowy zastosowany w makijażu oka może sprawić, że będziemy wyglądać na bardziej zmęczone. To nie jest makijaż, który będzie się dobrze prezentował przez cały dzień, ale sprawdzi się doskonale w makijażu monochromatycznym. Róż nałożony na powiekę, kości policzkowe i usta, to look, który jest szczególnie widoczny na wybiegach i może być ciekawą propozycją na wieczorne wyjście - przyznaje ekspertka.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje