Reklama

3 zdumiewające właściwości lecznicze witaminy C

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych odnotowuje się dwa miliony zakażeń bakteriami odpornymi na działanie antybiotyków – 23 tys. z nich, to zakażenia prowadzące do śmierci. Ten wzrost przypisuje się nadużywaniu antybiotyków. Ale czy ich częste stosowanie naprawdę jest nieodzowne? Niekoniecznie. Badania dowodzą, że wysokie dawki witaminy C – silnego przeciwutleniacza – mogą z powodzeniem zwalczać wszystkie rodzaje infekcji.

Naturalny zabójca infekcji

Zdolność witaminy C do zwalczania infekcji, dzięki której jest ona alternatywą dla terapii antybiotykowej, nie jest nową koncepcją. Dr. Frederic Robert Kenner, który pierwszy zaczął stosować terapię witaminą w 1936 roku, udokumentował lata badań nad jej właściwościami. Odkrył, że witamina C wzmacnia system odpornościowy, działa jako lek przeciwhistaminowy oraz neutralizuje toksyny w organizmie.

Dorobek naukowy Klennera dostarcza wystarczających dowodów potwierdzających, że witamina C zmniejsza skalę infekcji i zanieczyszczenia toksynami w organizmie, kontroluje wzrost komórek rakowych, przynosi ulgę w depresji, osłabia odczuwanie bólu oraz zmienia schemat rozwojowy wielu chorób, w tym stwardnienia zanikowego bocznego, stwardnienia rozsianego, czy kuracji po ukąszeniach jadowitych zwierząt.

Reklama

Witamina C w walce z lekoodporną gruźlicą

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym, gruźlica jest infekcją bakteryjną, która dotyka 9 mln. ludzi na całym świecie, zabijając około 1,5 mln. Współcześnie zakażenie gruźlicą, która jest odporna na leki, staje się coraz poważniejszym problemem. Szacuje się, że na ten typ gruźlicy choruje obecnie około 650 tys. osób. W roku 2013 badacze z Albert Einstein College of Medicine w Yeshiwie dokonali zaskakującego odkrycia - witamina C niszczy szczepy bakterii, które uodporniły się na stosowane szeroko leki.

Istnieje też pokaźna liczba opracowań naukowych, które wskazują, że liczne choroby, takie jak wirusowe zapalenie płuc i błonica poddają się terapii witaminą C z dobrymi rezultatami.

Zalecenia przy spożyciu

W celu zachowania dobrego zdrowia, dorośli powinni przyjmować przynajmniej 10 gram kwasu askorbinowego dziennie, a dzieci do lat 10 - po 1 gramie na każdy rok życia.

Askorbinian sodu lub kwas askorbinowy mogą być także stosowane jako niedrogi, dobrze tolerowany przez organizm środek na oczyszczanie jelit z toksyn.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: witamina C | domowe sposoby na przeziębienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy