Reklama

5 niespodziewanych powodów, przez które wyglądasz na zmęczonego

Trudno ci zrozumieć dlaczego wyglądasz na zmęczonego, gdy w rzeczywistości wcale tak się nie czujesz? Przeczytaj tych 5 nieoczekiwanych powodów tego, dlaczego wyglądasz, jakby przejechał po tobie walec drogowy. Dowiedz się także, jak skutecznie walczyć ze zmęczeniem i sprawić, by twoja twarz znów wyglądała na wypoczętą.

Spanie na brzuchu

Podczas snu organizm uwalnia płyny z krwiobiegu do tkanek miękkich, w tym twarzy. Ten płyn może zgromadzić się wokół oczu . Przez to możesz rano obudzić się z workami pod oczami, które sprawią, że będziesz wyglądać nie tylko na zmęczonego, ale też na starszego niż jesteś.

Lepszym rozwiązaniem jest spać na plecach z głową na jednej lub więcej poduszek. W ten sposób płyn nie będzie spływał do głowy.

Alergie

Cienie i worki pod oczami mogą być też skutkiem sezonowych alergii. Pojawiają się one zwłaszcza w trakcie zapaleń oczu. Zwiększony przepływ krwi do obszaru pod oczami a dokładnie do komórek barwnikowych wspomaga tworzenie przebarwień.

Reklama

Pamiętaj by nie tylko leczyć alergie gdy pojawiające się symptomy. Używaj leków przeciwhistaminowy regularnie, nawet jeśli nie występują objawy.

Suche powietrze wewnątrz pomieszczeń

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się obudzić z przekrwionymi oczami? Może to być spowodowane suchym powietrzem w sypialni. Spanie w takim pomieszczeniu może wysuszyć oczy i spowodować, rozszerzanie naczyń krwionośnych, przez co wyglądasz na zmęczonego. Dobrym rozwiązaniem jest użycie mgłowego nawilżacza powietrza.

Przetworzona żywność

Cukry rafinowane i przetworzone węglowodany mają niekorzystny wpływ na twoją skórę. Powodują stan zapalny, co może prowadzić do rozpadu kolagenu, i przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Mogą również osłabiać układ odpornościowy. Nie jedz i nie pij niczego co ma wyszczególnione na etykiecie: białą mąkę oraz fruktozę.

Kofeina

Kofeina odwadnia cię, może prowadzić do powstawania zmarszczek i wysuszenia skóry. Zabija ona też się przeciwutleniacze, które chronią elastynę skóry, co może prowadzić do zmarszczek. Nigdy nie wypijaj kawy więcej niż trzy małe kubki dziennie. Lepszym rozwiązaniem jest zielona herbata, która ma mniej kofeiny i jest pełna silnych przeciwutleniaczy, które utrzymają zdrową skórę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmęczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy