Reklama

5 schorzeń przez które możesz odczuwać zmęczenie

Częste zmęczenie jest problemem, który dotyczyć może osób we wszystkich kategoriach wiekowych, bez względu na płeć czy też wykonywany zawód. Mimo tego że spotykamy się z nim bardzo często, zwykle nie przywiązujemy do niego większej wagi, chociaż zmęczenie może być spowodowane poważną chorobą.

Cukrzyca

Cukrzyca może powodować uczucie zmęczenia, często pojawiające się równocześnie z utratą wagi, pragnieniem i częstą potrzebą wizyt w toalecie. Jeśli zaobserwowałaś u siebie opisane symptomy, na wszelki wypadek, skonsultuj się z lekarzem.

Anemia

Jedną z najbardziej powszechnych medycznych przyczyn stałego zmęczenia jest niedobór żelaza we krwi. Niedobór żelaza jest przypadłością, którą na szczęście łatwo przezwyciężyć. Jedz więcej pokarmów bogatych w ten pierwiastek, na przykład wątróbkę, zielone warzywa (takie jak szpinak) lub przyjmuj odpowiednie suplementy.

Reklama

Niedoczynność tarczycy

Zmęczenie jest także objawem niedoczynności tarczycy. Jeżeli jednak cierpisz na tę chorobę, ospałości będą towarzyszyły także bóle mięśniowe i przybranie na wadze. Jeśli objawy utrzymają się, odwiedź lekarza i wykonaj badanie krwi. Zostanie ci przepisany odpowiedni lek.

Depresja

Wszyscy od czasu do czasu miewamy gorsze dni, ale jeśli złe samopoczucie i senność cię nie opuszczają, możliwe, że cierpisz na depresję. Nie powinno być to dla ciebie powodem do wstydu, ponieważ bardzo wielu ludzi cierpi na tę przypadłość. Jeżeli podejrzewasz u siebie depresję, skontaktuj się z lekarzem.

Stany lękowe

Stres jest nieodłącznym elementem życia we współczesnym świecie, ale stany lękowe to coś poważniejszego. Mogą przyczyniać się do bezsenności i powodować stałe uczucie zmęczenia. Stres sprawia także, że w twoim organizmie uwalniają się hormony, które przyspieszają metabolizm, co po pewnym czasie również doprowadzi do wystąpienia opisywanych objawów. Znajdź chwilę tylko dla siebie, pozwól sobie na relaks i poświęć więcej czasu na czynności, które sprawiają ci przyjemność.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmęczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy