Reklama

7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem choroby

Oczy mówią dużo o stanie twojego zdrowia. Nietypowe zabarwienie, guzki, obrzęki nie tylko utrudniają widzenie. Poważne problemy zdrowotne mogą być rozpoznane na podstawie nietypowych zmian w okolicy oczu. Poniżej przedstawiamy 7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem poważnej choroby.

Opuchnięte dolne powieki

Większość ludzi błędnie sądzi, że opuchlizna lub guzek na dolnej powiece to tylko jęczmień. Jednak jeśli opuchlizna nie schodzi, może być oznaką rzadkiego rodzaju raka. Rak łojowy wygląda dokładnie jak jęczmień, z tą różnicą, że nie schodzi z powieki przez długie miesiące lub pojawia się ponownie w tym samym miejscu.

Ubytki w brwiach

Kiedy włoski z brwi zaczynają wypadać lub blakną, nie ignoruj tego. Ubytki w brwiach to bardzo często spotykany objaw chorób tarczycy.

Migający lub falujący obraz

To typowy objaw rozpoczynającej się właśnie migreny. Będzie to wyglądało tak, jakby brzegi obrazu, który widzisz kołysały się, zakrzywiały lub migotały. Jeśli przydarzy ci się coś takiego, postaraj się odpocząć i weź tabletkę przeciwbólową.

Reklama

Zaczerwienione oczy

Jeśli gałka twoich oczu cały czas jest różowa lub zaczerwieniona, oznacza to, że coś ją podrażnia. To często pierwszy objaw alergii. Możesz być uczulony na jedzenie, pyłki, rośliny, pleśń lub jakąś substancję chemiczną. Ważne, aby zidentyfikować alergen, zanim wystąpi ostrzejsza reakcja organizmu.

Nagłe problemy ze wzrokiem

Jeśli twoje oczy nagle odmawiają ci posłuszeństwa, możliwe, że masz udar. Udar ma miejsce wtedy, kiedy przepływ krwi do mózgu jest w jakiś sposób zakłócony. Skutkiem tego może być podwójne widzenie, zaciemnienie widzianego obrazu lub całkowita utrata wzroku w obydwu oczach.

Zamazany obraz podczas patrzenia na ekran

Nie zrzucaj tego na karb zmęczenia. Możliwe, że masz syndrom widzenia komputerowego, który wiąże się z problemem skupienia wzroku na ekranie posiadającym niski kontrast. Wynikające z tego przemęczenie oczu może mieć negatywny wpływ na mięśnie oka.

Suchość oczu

Jeśli odczuwasz dyskomfort i drapanie pod powieką przez cały czas, coś może być nie tak. Możliwe, że to tylko nieprawidłowe działanie przewodów łzowych. Jednakże suchość oczu czasami może oznaczać artretyzm.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: choroby oczu | oczy | wzrok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy