Reklama

Reklama

Antycellulitowy koktajl dr Murada

Jak zapewnia dr Howard Murad, uznany na świecie dermatolog, cellulit można pokonać. Wystarczy do tego właściwie dobrana dieta i odpowiednie suplementy, które wzmocnią naszą skórę od wewnątrz.

W swojej książce "Precz z cellulitem" dermatolog dr Howard Murad dzieli się swoimi wieloletnimi spostrzeżeniami. Przeprowadzone przez niego badania i obserwacje pacjentek doprowadziły go do stworzenia metody, która jak zapewnia pozwala na stałe pozbyć się cellulitu.

"W przeciwieństwie do obiegowych opinii, cellulit nie jest skutkiem zbyt dużej ilości tłuszczu w organizmie. Rzeczywistą przyczyną cellulitu jest osłabienie komórek skórnych i tkanki łącznej. W miejscu zaatakowanym przez cellulit skóra uległa zniszczeniu w takim stopniu, że wędrujące przez nią komórki tłuszczowe wpychają się w skórę właściwą, środkową warstwę skóry, i ukazują na powierzchni.

Reklama

Przez dodanie do diety istotnych nawadniających skórę substancji odżywczych wzmacniających komórki, takich jak glukozamina, niezbędne kwasy tłuszczowe, aminokwasy, lecytyna i przeciwutleniacze możemy odbudować, nawodnić i odżywić skórę, zmuszając oporne komórki tłuszczowe do zniknięcia na powrót pod powierzchnią" - pisze na łamach książki "Precz z cellulitem".

Na liście składników, które są istotnym pogromcą cellulitu Murad wymienia na pierwszym miejscu lecytynę. Jak sam pisze jest ona: "głównym składnikiem każdego programu mającego na celu pozbycie się cellulitu. Naprawia ona tkanki, wypełniając i odbudowując ściany komórkowe, umożliwiając tym samym wszystkim narządom osiągnięcie pełnego nawodnienia".

Poza włączeniem do diety składników, będących bogatym źródłem lecytyny tj.: jajka, produkty z soi, kalafior, orzeszki ziemne, pomarańcze, ziemniaki, szpinak, pomidory, dermatolog zachęca do codziennej suplementacji.

Kolejne na liście są kwasy tłuszczowe, dlatego w diecie nie może zabraknąć oliwy z oliwek, ryb morskich i siemienia lnianego oraz witamin z grupy B, witamina A, C. Jak to wygląda w praktyce? Na początek dermatolog dzieli się przepisem na antycellulitowy koktajl, który zaleca spożywać rano na śniadanie.

Do przygotowania koktajlu potrzebne będzie: pół filiżanki soku z granatu, pół filiżanki mleka sojowego, pół filiżanki jagód, łyżka stołowa granulek lecytyny, łyżka stołowa siemienia lnianego i dwie łyżki stołowe jagód goji. Wszystko miksujemy i śniadanie gotowe.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy