Reklama

Babka płesznik: Pomoże jelitom, niezastąpiona przy chorobach skórach

Na długiej liście nasion, które wyjątkowo zbawiennie wpływają na ludzki organizm, plasuje się babka płesznik. Zdążyła nawet zyskać intrygujący przydomek i często określa się ją mianem "cudownych nasion zdrowia". Uchodzi też za największego rywala siemienia lnianego, które pod wieloma względami bije na głowę. W jaki sposób babka płesznik działa na organizm? Z pewnością przysłuży się jelitom, bo doskonale stymuluje ich pracę oraz skórze, gdyż skutecznie łagodzi dolegliwości towarzyszące łuszczycy, atopowemu zapaleniu skóry i trądzikowi różowatemu. Poza tym stanowi cenne źródło błonnika pochodzenia roślinnego i przyspiesza pozbycie się nadprogramowych kilogramów oraz stabilizuje poziom cukru we krwi. Poniżej można znaleźć garść informacji na temat działania babki płesznik.

Nasiona babki płesznik na dobre trawienie i jelita

Nietuzinkowe właściwości babka płesznik zawdzięcza zawartym w nim cennym substancjom: sterolom, aukubinie, błonnikowi i białku. Jej nasiona - podobnie jak siemienia lnianego - doskonale stymulują procesy trawienne i pracę jelit. Poprawiają perystaltykę, wzbogacają florę bakteryjną oraz pomagają uporać się z dolegliwościami układu pokarmowego, takimi jak choćby zaparcia czy biegunka.

Babka płesznik pomocna w leczeniu łuszczycy i trądziku

Nasiona babki płesznik - stosowane zewnętrznie i wewnętrznie - okazują się niezastąpione w terapii chorób skóry i zwalczaniu towarzyszących im dolegliwości. Bardzo pomogą przy łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry i trądziku różowatym. Mogą być też stosowane doraźnie w celach regeneracyjnych - naturalnie i skutecznie nawilżą i odżywią cerę.

Reklama

Babka płesznik na odchudzanie

Nasiona babki płesznik powinny być też obecne w codziennej diecie wszystkich tych osób, które chcą się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Duża ilość cennego błonnika pochodzenia roślinnego sprawia, że wypełniają żołądek i zaspokajają na długo głód. Poza tym podkręcają trawienie i stymulują procesy przemiany materii. Pomagają też bezpiecznie zredukować tkankę tłuszczową.

Nasiona babki płesznik na wysoki cholesterol

Nasiona babki płesznik powinny być obecne w jadłospisie diabetyków, gdyż zmniejszają poziom glukozy we krwi i obniżają zawartość cukru w moczu. (Są bardzo pomocne w terapii cukrzycy typu drugiego). Poza tym wykazują dobroczynne działanie na układ krążenia. Przeprowadzone badania potwierdziły, że redukują poziom złego cholesterolu i tym samym zmniejszają ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak na przykład miażdżyca.

Komu babka płesznik może zaszkodzić?

Mimo szeregu nietuzinkowych walorów i właściwości babka płesznik w szczególnych przypadkach może zaszkodzić. Nie jest zalecana osobom, które cierpią na niedrożność jelit. Włączenie tych nasion do diety powinni także skonsultować z lekarzem

pacjenci zmagający się z chorobami układu pokarmowego oraz wszyscy ci, którzy przyjmują leki. Nasiona babki mogą

utrudnić ich wchłanianie, a tym samym mocno utrudnić terapię.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: babka płesznik | jak stosować siemię lniane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy