Reklama

Bielactwo: naturalne metody leczenia

Najnowsze badania statystyczne dowodzą, że nawet dwa procent populacji może cierpieć z powodu bielactwa. Choroba ta, znana również pod nazwą Leucoderma, charakteryzuje się utratą melanocytów – komórek, które wytwarzają melaninę. Główny objaw schorzenia to białe plamy na skórze. Przyczyny bielactwa są różne, a leczenie bywa skomplikowane. Poniżej przedstawiamy możliwe przyczyny tej choroby, a także naturalne metody, które mogą pomóc w leczeniu bielactwa.

Przyczyny choroby

Obecnie nie jest znana bezpośrednia przyczyna bielactwa. Lekarze i naukowcy wskazują jednak na kilka czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju choroby. Żadnego z nich nie można nazwać bezpośrednią przyczyną. Są to między innymi:

• Zaburzenie pracy układu odpornościowego;

• Dziedziczność;

• Przewlekłe choroby tarczycy;

• Zaawansowana cukrzyca;

• Niezdrowy styl życia;

• Nadmierna ilość stresu.

Leczenie

Obecnie nie istnieje skuteczna metoda leczenia tego schorzenia. Często stosuje się naświetlanie lampami wraz z lekami uczulającymi na światło. Inną popularną metodą leczenia tej choroby jest przeszczep płatków naskórka ze zdrowego obszaru skóry na chory. Najnowszą metodą jest natomiast podawanie choremu sterydów. Te typy leczenia są skuteczne wyłącznie wtedy, gdy stosuje się je w początkowej fazie choroby. Warto wiedzieć, że każde leczenie bielactwa może być wspierane naturalnymi metodami i preparatami, które przedstawiamy poniżej.

Reklama

Pozbądź się stresu

Zarówno stres fizyczny, jak i psychiczny mogą być przyczyną wielu schorzeń i poważnych chorób. Dotyczy to również bielactwa. Jeśli chcesz przeciwdziałać tej chorobie lub wzmocnić jej leczenie, unikaj stresu lub naucz się z nim walczyć. Ponadto, regularnie wykonuj ćwiczenia, które zrelaksują twoje ciało i umysł, na przykład jogę lub pilates. Również zabawa ze zwierzętami może okazać się bardzo relaksacyjną formą spędzania czasu.

Nasiona rzodkiewki

Badania wykazują, że nasiona rzodkiewki mogą hamować rozprzestrzenianie się choroby. By udowodniły swoje działanie, należy przygotować z nich pastę.

Potrzebne składniki:

• 40 gramów nasion rzodkiewki;

• szklanka octu.

Przygotowanie:

Umieść 40 gramów nasion rzodkiewki w misce z octem i pozostaw na noc. Rano powinieneś otrzymać konsystencję pasty.

Sposób użycia:

Nakładaj pastę na chore obszary skóry. Pozostaw na skórze około dwóch godzin.

Nasiona Psoralei

Ten oryginalny typ nasion wykazuje szereg dobroczynnych właściwości dla skóry. Może wspomóc również leczenie bielactwa. Z nasion Psoralei możesz przygotować leczniczy proszek. Wystarczy, że umieścisz nasiona w soku imbirowym na około trzy dni. Po upływie tego czasu obierz je ze skórek i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu zetrzyj je na proszek. Zażywaj około jeden gram proszku codziennie, przez 40 dni.

Czerwona glina

Ten rodzaj gliny zawiera dużą ilość miedzi, która znana jest z właściwości stymulujących proces ponownej pigmentacji. Wymieszaj czerwoną glinę z sokiem imbirowym. Otrzymaną mieszaninę nakładaj każdego dnia na chore miejsca. Kuracja powinna trwać przynajmniej miesiąc.

Warto wiedzieć

Sok imbirowy pomaga zwiększyć przepływ krwi do naczynek, dzięki czemu łatwiej uzyskać proces ponownej pigmentacji.

Sok z limonki i liści bazylii

Liście bazylii są znane ze swoich właściwości przeciwwirusowych i odmładzających. Pasta z liści bazylii i soku z limonki może wesprzeć produkcję melaniny w organizmie. To jeden z najskuteczniejszych naturalnych preparatów wspomagających leczenie bielactwa. Używaj pasty trzy razy dziennie przez pół roku.

Kurkuma

To przyprawa, która wykazuje rozliczne właściwości lecznicze. Gdy mamy do czynienia z bielactwem, warto spróbować preparatu na bazie kurkumy i oleju musztardowego.

Sposób wykonania:

Około 500 gramów kurkumy należy rozpuścić w ośmiu litrach wody i pozostawić na noc. W godzinach porannych należy gotować wywar tak, by jego ilość zredukowała się do jednego litra. Pozostały wywar wymieszaj z dwoma szklankami gorczycy. Nakładaj na zmiany skórne rano i wieczorem.

Liście granatu

Regularne picie suszonych liści granatu może złagodzić objawy choroby. Z suszonych liści owocu przygotuj proszek. W tym celu stłucz je lub zmiksuj. Otrzymany proszek rozpuść w szklance wody. Pij dwa razy dziennie.

Liście imbiru

Przygotuj proszek z liści imbiru tą samą metodą, co proszek z liści granatu. Dodaj do proszku niewielką ilość oleju z oliwek i stwórz produkt o konsystencji ciasta. Następnie stosuj bezpośrednio na białe plamy.

Orzechy

Systematyczne spożywanie orzechów włoskich może zahamować rozwój wielu chorób, m. in. bielactwa. Orzechy wspomagają również leczenie tego schorzenia. Jedz kilka orzechów każdego dnia. Twój organizm z pewnością się odwdzięczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: choroby skóry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy