Reklama

Reklama

Detoks to nie tylko woda

Detoks nie polega jedynie na spożywaniu wody - podkreśla dietetyk Malwina Umiastowska. Najważniejsze w takiej kuracji, jest spożywanie produktów jak najmniej przetworzonych tak, aby dostarczać organizmowi niezbędnych składników mineralnych.

- Detoks to nie tylko woda, oczywiście jest ona niezwykle istotna z punktu widzenia oczyszczania i nawadniania organizmu, ale detoks nie polega na spożywaniu jedynie wody. Detoks to również przyjmowanie jak najbardziej naturalnych produktów, bardzo nisko przetworzonych, tych, które zawierają dużo błonnika. To jest prawidłowy detoks - podkreśla Malwina Umiastowska z poradni dietetycznej Avoccado.

Jak wyjaśnia dietetyk w trakcie kuracji oczyszczającej czy tzw. detoksu należy jeść, nie mogą to być jedynie posiłki "płynne". Umiastowska wskazuje np. na detoks warzywno-owocowy. Podkreśla jednak, że taka forma oczyszczania organizmu to kilkudniowy wstęp do właściwej diety, w trakcie której nabywamy odpowiednich nawyków żywieniowych.

Reklama

Dodaje, że detoksu samego w sobie nie należy traktować jako docelowej diety.

- 7-10 dni - to optymalny czas trwania detoksu. Pamiętajmy, że do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje wielu składników odżywczych. Zatem detoks może być jedynie formą wprowadzenia, wstępem do prawidłowej diety" - dodaje ekspert. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje