Reklama

Dlaczego warto pić dużo wody?

Powodów jest bez liku. Woda dosłownie jest źródłem życia, bez niej nie można przetrwać. Sięganie po szklankę wody kilka razy dziennie jest świetnym nawykiem, który warto sobie wyrobić. Jednak, jeśli jesteś osobą, która musi wiedzieć po co coś robi, bo inaczej traci motywację, oto kilkanaście powodów, dla których picie wody jest tak niesamowicie ważne:

Woda jest niezbędna nie tylko dla dobra twojej urody i zdrowego ciała, ale także po to, żeby w ogóle przeżyć. Ludzie mogą żyć bez wody nie dłużej, niż tydzień, a bez jedzenia ponad miesiąc.

Picie wody jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ woda jest głównym transporterem wszystkich minerałów, witamin i wartości odżywczych, które dostarczasz swojemu organizmowi.

Picie wody przyspiesza metabolizm, reguluje apetyt i dzięki temu pomaga

w utrzymaniu stałej wagi.

Odwodnienie powoduje bóle głowy, spadek energii i omdlenia. Woda jest niezbędna do bycia wydajnym i pełnym energii.

Reklama

Nawadnianie organizmu powoduje, że twoja skóra wygląda na zdrową i czystą. Twoja uroda zależy od tego, ile szklanek wody wypijesz.

Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Twoje ciało w 80% składa się z wody, a utrata 1% powoduje silne uczucie pragnienia.

Twoja krew również w ponad 80% składa się z wody, dlatego potrzebuje wody do tworzenia nowych, zdrowych komórek. Właściwie każda komórka twojego ciała potrzebuje wody do poprawnego funkcjonowania – także komórki w mózgu.

Picie wody pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała.

Woda pobudza układ odpornościowy, więc dzięki jej picu możesz uniknąć wielu chorób.

Najzdrowsza jest czysta woda bez jakichkolwiek dodatków. Jest najbardziej naturalnym napojem na świecie, nie wywołuje żadnych efektów ubocznych i nie ma ani jednej kalorii.

Wiele osób je, kiedy odczuwa pragnienie. Jeśli będziesz pić dużo wody regularnie, łatwiej będzie ci rozróżnić uczucie głodu i pragnienia.

Woda jest naturalnym lekiem na ból głowy, ponieważ migreny często powodowane są odwodnieniem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: picie wody | odwodnienie | woda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy