Reklama

Dlaczego warto rzucić palenie?

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych nałogów. W Polsce zmaga się z nim około 30 procent mężczyzn i około 25 procent kobiet. Szacuje się, że co roku z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu umiera w Polsce około 67 tysięcy osób. Skutki regularnego palenia mogą być fatalne dla naszego zdrowia. Zrywając z tym nałogiem możemy wiele zyskać. Podpowiadamy, co konkretnie.

Świeższy oddech

Zacznijmy od świeżego oddechu, którym regularni palacze raczej nie mogą się pochwalić. Po rzuceniu palenia oddech staje się świeższy i jednocześnie bardziej przyjemny nie tylko dla samego palacza, ale także dla osób, z którymi rozmawia. Dyskusje z innymi nie będą powodowały skrępowania i wstydu. To naprawdę ważny argument!

Poprawie ulegnie wygląd skóry

Kiedy rzucimy palenie, odczujemy również poprawę kondycji i wyglądu naszej skóry. Cera palaczy jest zazwyczaj szara i pozbawiona blasku. Już po kilku tygodniach abstynencji skóra odzyskuje różowy odcień, ponieważ zostaje uwolniona od toksyn. Warto wiedzieć, że skóra wolna od zanieczyszczeń lepiej wchłania kremy oraz inne kosmetyki. Ten argument szczególnie powinien przekonać kobiety, które dbają o swój wygląd.

Reklama

Paznokcie znów będą wyglądać naturalnie

Jednym z zewnętrznych objawów nałogowego palenia są zżółknięte paznokcie (a niekiedy również palce), które wyglądają bardzo nieestetycznie. Zerwanie z tym nałogiem pomoże przywrócić paznokciom naturalny kolor. Już po tygodniu abstynencji z paznokci powinien zniknąć żółty nalot. Ich odrastająca płytka odzyska również przejrzystość oraz błysk. Ponadto, wolne od nikotyny paznokcie będą mniej łamliwe i kruche. W efekcie będą wyglądać znacznie atrakcyjniej.

Poprawie ulegnie wygląd włosów

Gdy rzucimy palenie, nie tylko nasza skóra oraz paznokcie będą wyglądały ładniej, ale także włosy. Będą mocniejsze, bardziej błyszczące, a także będą lepiej się układać.

Organizm będzie starzał się wolniej

Organizm wolny od dymu tytoniowego lepiej funkcjonuje. Naczynia krwionośne są lepiej dotlenione i poprawie ulega przepływ krwi. W efekcie organizm starzeje się znacznie wolniej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama