Reklama

Domowe sposoby na leczenie łupieżu

Zanim zaczniesz czytać o tym jak radzić sobie z łupieżem w warunkach domowych, to upewnij się, że problem ten na pewno cię dotyczy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że duża część osób odwiedzająca tą stronę będzie miała suchą skórę głowy, która wymaga innego leczenia niż łupież. Jeśli jednak wiesz, że łupież to twój problem, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów na pozbycie się uciążliwej dolegliwości.

Polej, spłucz i powtórz z octem

Płukanka z octu (szczególnie octu jabłkowego lub białego) może wydawać się okropnym pomysłem, jednak może okazać się dość efektowną metodą leczenia łupieżu, ponieważ działa u źródła problemu. Łupież pojawia się wtedy, kiedy komórki skóry dojrzewają i umierają zbyt szybko, nawarstwiając się i powodując podrażnienie. Ocet pozwoli pozbyć się niechcianego naskórka, który nie będzie już zatykał porów.

Potrzebujesz...

1/2 szklanki ciepłej wody

1/2 szklanki octu jabłkowego lub białego

Wskazówki

Zmieszaj ciepłą wodę z octem. Końcowa ilość płynu zależy od długości twoich włosów. Następnie polej włosy miksturą i wcieraj ją w nie przez kilka minut po czym opłucz włosy wodą (tylko wodą!). Poczekaj 8-12 godzin zanim weźmiesz kolejny prysznic. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu lub co dwa tygodnie w zależności od twoich potrzeb.

Reklama

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia pomaga usunąć łupież, ponieważ złuszcza martwy naskórek i pozwala się go pozbyć. Zabija również grzyby, które każdy z nas posiada na skórze głowy, a które mogą powodować łupież kiedy staną się zanadto aktywne. Drobne cząstki proszku do pieczenia usuną białe płatki, które tkwią w twoich włosach.

Potrzebujesz...

1 łyżkę proszku do pieczenia

1 szklankę wody

kilka kropli olejku rozmarynowego (opcjonalnie)

Wskazówki

Wymieszaj 1 łyżkę proszku do pieczenia z ciepłą wodą (1 łyżka proszku do pieczenia na każdą szklankę wody). Jeśli używasz starego (czystego) opakowania po szamponie, to wstrząśnij przygotowaną miksturą i pokryj nią włosy. Jeśli masz taką możliwość to powtarzaj ten zabieg codziennie, zamiast mycia głowy. Na początku twoje włosy mogą wydawać się suche, jednak po pewnym czasie zaczną wytwarzać się naturalne olejki. Jeśli czujesz, że musisz użyć szamponu (ale najpierw postaraj się używać tylko proszku do pieczenia), to możesz dodać do niego łyżeczkę proszku do pieczenia (na każdą garść szamponu). Olejek rozmarynowy jest opcjonalny, jednak niektóre osoby uważają, że pomaga on w walce z łupieżem, a poza tym ładnie pachnie.

Kozieradka

Nasiona kozieradki zawierają dużą ilość białka i aminokwasów, które wspomagają wzrost włosów i pomagają pozbyć się łupieżu. Dodatkowym bonusem jest duża zawartość lecytyny (naturalnego środka zmiękczającego), która wzmocni włosy i sprawi, że będą one gładkie i miękkie.

Potrzebujesz...

2 łyżki nasion kozieradki

miska z wodą

coś czym zmielisz nasiona

Wskazówki

Mocz nasiona w 1-2 szklankach wody przez całą noc. Następnego ranka, zmiel je tak, aby uzyskały konsystencję pasty i nałóż na skórę głowy. Pozostaw miksturę na 30-45 minut, a po upływie tego czasu umyj włosy delikatnym szamponem lub wodą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: łupież
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy