Reklama

Reklama

Domowy detoks na płaski brzuszek

Taki zabieg wskazany jest dla zdrowia, zwłaszcza na wiosnę.

Zmodyfikowana chemicznie żywność, palenie papierosów, alkohol, stres i otyłość powodują odkładanie się zatruwających nas substancji w tkankach ciała. Rezultatem jest zmęczenie, apatia i brak odporności, skłonność do alergii. Sposób na kondycję? Detoksykacja, czyli usunięcie z organizmu szkodliwych związków. 

Co nam da taka kuracja?

Przede wszystkim poprawi przemianę materii, dotleni i oczyści krew, a przeprowadzana przez dłuższy czas może nawet zmniejszyć bóle menstruacyjne: mięsna i białkowa dieta prowadzi do nagromadzenia toksyn, co zaburza równowagę hormonalną i prowadzi do intensywnych i bolesnych krwawień. Pomaga też schudnąć. Zastosowana po świątecznym przejedzeniu, gdy czujemy się ociężali i zmęczeni, pozwala odciążyć układ pokarmowy.

Reklama

Fitoterapia w kropelkach

Detoksykację wraz z odchudzaniem skutecznie przeprowadzimy za pomocą gotowych mieszanek ziołowych dostępnych w aptekach, takich jak np. Drenafast. Oprócz wyciągów z 12 roślin ma on w swoim składzie minerały. Jak działają? Ekstrakt z mniszka lekarskiego przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i pobudza pracę nerek. Liście brzozy i sok z cytryny usuwają obrzęki i regulują przemianę materii. Podobnie działa ortosyfon groniasty, który dodatkowo leczy infekcje układu moczowego i kłopoty z pęcherzykiem żółciowym. Wyciąg z babki zwyczajnej ma właściwości rozkurczowe i moczopędne. Ekstrakt herbaty chińskiej walczy z cellulitem, zaś koper włoski zapobiega wzdęciom, gdyż reguluje funkcje jelit.

Trawienie i wydalanie toksyn wspomagają żeń-szeń, jasnota biała (znana jako pokrzywa biała), oliwki, męczennica i jastrzębiec kosmaczek. Mangan i cynk regulują natomiast metabolizm glukozy i lipidów. Dobroczynnie wpływają na pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jak stosować mieszankę? Rozpuścić 25 ml preparatu na litr wody i popijać przez cały dzień. Jest to dawka dzienna w ramach 20-dniowej kuracji. Skutek? Oczyszczenie i efekt "płaskiego brzucha". To, że organizm pozbył się toksyn, zobaczymy również na skórze - nasza cera nabierze blasku i sprężystości. Przestaną wypadać i łamać się włosy. Poprawi się stan paznokci.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: detoks | diety | płaski brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje