Reklama

Irydologia - nauka, która czyta z oczu

Spójrz mi w oczy, a powiem Ci na co chorujesz. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydać niemożliwe, specjaliście wystarczy kilka minut, by wyczytać z naszych oczu wszystkie dolegliwości, alergie, a nawet poważne choroby.

Choroba czai się w oku

Irydologia to nauka analizująca tęczówkę oka pod kątem potencjalnych chorób i zagrażających zdrowiu zmian w organizmie. W oku znajduje się specyficzna mapa wszystkich przebytych chorób, zawartości toksyn w organizmie oraz możliwych zagrożeń. Mimo, iż nauka ta zaliczana jest w poczet specjalizacji medycyny alternatywnej, z każdym rokiem na badanie w gabinecie irydologa decyduje się coraz większa liczba pacjentów.

Irydologia nie jest metodą nową, pierwsze wzmianki o tym sposobie diagnozowania chorób pochodzą sprzed 3000 lat z Chin.

Z tej formy diagnostyki korzystają głównie pacjenci, którzy zawiedli się na konwencjonalnych metodach leczenia lub chcą bliżej i lepiej poznać swój organizm.

Reklama

Oko w oko z chorobą

Każda choroba, dolegliwość, uraz, czy alergia zostawia w naszym organizmie trwały ślad. Mimo, że już dawno zapomnieliśmy o anginie sprzed dwudziestu lat, nasze oko o niej pamięta! Jak to się dzieje? Układ nerwowy łączy z sobą wszystkie narządy i części naszego ciała, które mają swoje odbicie w tęczówce. Impulsy z chorego narządu przekazywane są do zakończeń nerwowych w tęczówce - doświadczony irydolog obserwując zmiany, przebarwienia, czy zagłębienia w powierzchni tęczówki jest w stanie trafnie zdiagnozować nawet najbardziej utajone w organizmie choroby.

Spójrz prawdzie w oczy

Badanie irydologiczne jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Do jego przeprowadzenia lekarz używa specjalnej lampy, którą oświetla tęczówkę oka, by zobaczyć ją nawet w kilkudziesięciokrotnym powiększeniu. Następnym krokiem badania jest wykonanie kilku dokładnych zdjęć, a następnie ich gruntowna analiza. W efekcie pacjent otrzymuje pełen obraz stanu swojego zdrowia oraz zalecenia do dalszego postępowania. Lekarz może również zapisać witaminy, suplementy diety oraz mieszanki ziołowe.

Badania nie powinno się przeprowadzać u dzieci poniżej czwartego roku życia oraz pacjentów po operacjach i zabiegach okulistycznych.

Oko zwierciadłem duszy i ... ciała

Jak każda kontrowersyjna metoda również irydologia ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Pierwsi zauważają, że doświadczony lekarz jest w stanie trafnie zdiagnozować prawie 90% chorób, dla przeciwników metoda ta ma niewiele wspólnego z nauką. Dla pacjentów czekających miesiącami na diagnozę to jednak często ostatnia deska ratunku. Należy pamiętać, że badanie irydologiczne to zaledwie wstęp do dalszej, skierowanej już w konkretnym kierunku diagnostyki.





INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy