Reklama

Jak się pozbyć oponki na brzuchu?

Smukła sylwetka i płaski brzuch to marzenie wielu osób. Często jednak dochodzi do efektu jojo. Jak więc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i oponki na brzuchu? Oto kilka sposobów, które mogą okazać się skuteczne w walce ze zbędnymi kilogramami.

Jak się pozbyć oponki?

Oponka na brzuchu to problem, który dotyczy wielu kobiet. By się go pozbyć, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie ma sposobu, który pozwoli pozbyć się jej w kilka dni. Jak więc uzyskać płaski brzuch?

Pierwszą kwestią jest dieta. To właśnie dzięki niej jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha. Należy pamiętać, że dieta odchudzająca to długi wieloetapowy proces, ale odpowiednie odżywianie się i aktywność fizyczna mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Tygodniowa utrata masy ciała powinna utrzymywać się na poziomie 0,5-1 kg.

Pamiętajmy, że pozbycie się oponki nie powinno wiązać się z głodówką, tylko zbilansowaną dietą, która uwzględnia odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także minerałów i witamin.

Reklama

Chcąc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, istotne jest wyeliminowanie z diety fast foodów oraz słodyczy. Warto wprowadzić do jadłospisu chude mięsa i wędliny, a smażenie zastąpić pieczeniem lub gotowaniem na parze. 

Ważną kwestią jest dostarczanie dwóch litrów wody dziennie, spożywanie posiłków co 3-4 godziny i niepodjadanie między nimi. 

Oprócz zdrowego odżywiania istotna jest również aktywność fizyczna. Pomoże nie tylko w walce z oponką na brzuchu, ale także poprawi kondycję i samopoczucie. Warto skupić się na spacerach, jeździe na rowerze, pływaniu oraz zajęciach fitness.

Ponadto można także wykonywać takie ćwiczenia jak np. plank, podciąganie na drążku oraz nożyce pionowe.

Czytaj więcej:

Post Daniela. Oczyszczanie z toksyn i redukcja masy ciała

Gorzkie emocje przełykamy z cukrem

Pięć najgorętszych dietetycznych mitów, które już czas włożyć między bajki

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oponka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy