Jak stawiać bańki chińskie?
Bańki chińskie są pomocne na wiele dolegliwości: przeziębienia, grypę, bóle kręgosłupa, stawów. Zasada ich działania jest taka sama jak szklanych, tradycyjnych. W miejscu przyłożenia tworzy się podciśnienie, które sprawia, że krew wypływa z naczynek krwionośnych. Tę krew organizm traktuje jak wroga i mobilizuje własne siły obronne.Postawienie baniek stanowi bodziec aktywizujący nasz własny układ odpornościowy. Jednak jak stawiać bańki chińskie? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
Przy infekcjach lub grypie stawiamy je na plecach oraz piersiach, omijając okolice nerek oraz serca.
Umytą powierzchnię ciała posmaruj oliwką. Bańki włóż na chwilę do ciepłej wody, aby zmiękły. Osusz.
Kciukami przyciśnij ich okrągłą część, aby usunąć powietrze i przyłóż do chorego miejsca. Po 10 minutach zdejmij, przyciskając ciało przy brzegach bańki.
Po postawieniu baniek dobrze jest pozostać 2-3 dni w domu, aby się nie przeziębić, bo bo skutki będą groźne.
Bańki chińskie można wykorzystać do masażu, np. przy bólach kolan, barku, kręgosłupa. Umytą, osuszoną część ciała posmaruj oliwką. Przyłóż bańkę i kolistymi ruchami przesuwaj ją po chorym miejscu. Przy bólach kręgosłupa potrzebna jest pomoc drugiej osoby.
Czas masażu powinien wynosić około 20 minut. Warto go powtórzyć po 2-3 dniach. Po zabiegu na ciele pojawią się siniaki, które same znikną.
Oprócz bólu i stanu zapalnego w stawach czy kręgosłupie, taki masaż skutecznie zwalcza cellulitis.
Z zabiegu nie mogą korzystać osoby o upośledzonej krzepliwości krwi i kruchych naczyniach krwionośnych. Nie stosuje się go przy chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych (w których organizm niszczy własne tkanki).