Reklama

Reklama

Kawa działa na biust

Jak dowodzą badania przeprowadzone na szwedzkich uniwersytetach w Lund i w Malmoe, picie kawy przez kobiety nie tylko obniża zagrożenie rakiem piersi, ale również powoduje, że biust staje się mniejszy.

Badanie prowadzone na obu uczelniach przez dr Helenę Jernstroem potwierdziły funkcję ochronną kawy przed zachorowaniem na nowotwór piersi. Wynika z nich, że codzienne picie dwóch lub trzech dużych filiżanek kawy chroni przed nowotworem, którego pojawienie się jest łączone z występowaniem dwóch z trzech znanych wariantów genów wywołujących tę chorobę.

Reklama

Opierając się na wynikach badań 270 kobiet, dr Jernstroem stwierdziła, że biusty kobiet, które systematycznie piją kawę i posiadają równocześnie ten wariant genów, są mniejsze. Naukowcy nie odkryli jeszcze przyczyn tego zjawiska.

Jernstroem sądzi, że kofeina wstrzymuje rozwój wielu komórek. Zawiera m.in. roślinne estrogeny zwane fitoestrogenami z grupy lignanów. Mają one wpływ na poziom hormonów w ludzkim organizmie, co u kobiet może oddziaływać właśnie na wielkość biustu.

Według innych, niedawno zakończonych badań na uniwersytecie w Lund, duży biust u normalnie zbudowanych młodych kobiet powoduje większe zagrożenie nowotworem piersi.

Dowiedz się więcej na temat: picie | lund | Piersi | kawa | biust

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje