Reklama

Kilka cennych wskazówek, które pomogą nam oczyścić płuca

Poniżej przygotowaliśmy kilka bezcennych rad, przydatnych dla każdego, kto pali, cierpi na powtarzające się problemy z płucami lub po prostu chce je oczyścić. Pomogą one poprawić przepływ powietrza w płucach w naturalny i bezproblemowy sposób. Aby osiągnąć ten cel musisz nauczyć się prawidłowego oddychania, poprawić wentylację w swoim domu i wyeliminować śluz z układu oddechowego. Zrealizowanie wszystkich tych punktów poprawi twoje parametry w bardzo krótkim czasie.

Kąpiele parowe

Czy wiesz, czym jest kąpiel parowa? Kuracja ta polega na głębokim wdychaniu oparów leczniczych roślin, które bardzo korzystnie działają na nasze płuca. Jest to doskonała metoda leczenia chorób układu oddechowego u dzieci. Pomaga również skutecznie oczyścić płuca, zwłaszcza u palaczy.

Jak przygotować kąpiel parową?

Zagotuj dwa litry wody wzbogaconej ziołami leczniczymi, takimi jak sosna, tymianek, rozmaryn, eukaliptus, rumianek lub oregano. Po około 5-10 minutach z garnka zaczną wydobywać się aromatyczne opary. Zdejmij go z ognia, pochyl się nad naczyniem i przykryj głowę ręcznikiem (uważając, aby się nie poparzyć się gorącą parą wodną). Następnie weź kilka głębokich wdechów przez usta i nos.

Reklama

Pozbądź się śluzu

Budzenie się każdego ranka z dużą ilością śluzu w układzie oddechowym jest zupełnie naturalne. Czasami może on jednak powodować przeciążenie pracy całego układu oddechowego lub utrudniać pracę oskrzeli. Jeśli chcemy uniknąć nadmiaru śluzu, warto stosować się do tych dwóch, prostych do zastosowania wskazówek:

Wykorzystaj naczynie znane jako Neti pot do przemycia jamy nosowej. Jest to skuteczne dla osób, u których wydzielina odkłada się głównie w jamie nosowej.

Należy pamiętać też, że istnieją produkty spożywcze, które zwiększają produkcję śluzu. Powinny zostać one wyeliminowane z naszej diety, dopóki nasz stan się nie poprawi. Oto krótka lista produktów, których w takich sytuacjach należy unikać:

- Mleko i produkty mleczne (zwłaszcza mleko krowie). Dobrą alternatywą będą produkty mleczne na bazie roślinnej.

- Mąka i zawierające ją produkty. W tym przypadku jedzenie pokarmów takich jak tosty i herbatniki może okazać się o wiele zdrowsze.

Poznaj sposoby prawidłowego oddychania

Ponieważ jesteśmy już przy temacie aparatów wspomagających oddech, warto wspomnieć, że przez większość czasu oddychamy nieprawidłowo ... ponieważ o tym zapominamy! Zwykle pobieramy tylko tyle powietrza, by przeżyć i podtrzymać pracę organizmu. Ma to negatywny wpływ na nasze płuca, które muszą ​​przyzwyczaić się do pracy przy ograniczonych ilościach tlenu. Sytuacja taka sprawia również, że ​​trudniej jest dostarczać odpowiednie ilości tlenu do wszystkich ważnych narządów w organizmie.

Naprawdę warto dowiedzieć się, jak prawidłowo oddychać!

Najskuteczniejszym sposobem jest rozpoczęcie ćwiczeń takich jak joga, medytacja lub tai chi. Dzięki nim skupimy się na procesie oddychania i nauczymy, jak robić to za pośrednictwem różnych części ciała: brzucha, przepony lub klatki piersiowej.

Poprawa jakości nocnego oddychania

Zwykle przesypiamy 8 godzin, czyli 1/3 całej doby. Z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby w naszej sypialni znalazło się tylko czyste, zdrowe powietrze.

Jak to zrobić?

Codziennie wietrz pomieszczenia w swoim domu. Możesz również pozostawić okno częściowo otwarte w nocy.

Jeśli dokładne wywietrzenie sypialni nie jest możliwe, to przynajmniej pozostaw uchylone drzwi. Umieść w niej kilka roślin wytwarzających duże ilości tlenu, takie jak bluszcz. Pomogą one znacząco polepszyć jakość powietrza, którym oddychamy.

Unikaj wilgoci i intensywnych aromatów. Pozbądź się ich za pomocą osuszaczy i dyfuzorów elektronicznych.

Zapomnij o smutku

Osoby cierpiące na częste lub przewlekłe dolegliwości układu oddechowego powinny wiedzieć, że istnieje silny związek pomiędzy tymi chorobami i notorycznym odczuwaniem smutku. Z tego też powodu każda terapia musi uwzględniać również komponent emocjonalny. W tej sytuacji pomocne okazać się mogą naturalne metody homeopatyczne (np. terapia kwiatowa Bacha) lub profesjonalna pomoc psychoterapeuty.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy