Reklama

Łagodzimy bóle migrenowe

Zima to czas, kiedy nasza aktywność fizyczna jest mniejsza, rzadziej wietrzymy pomieszczenia, w których przebywamy, a jedzenie jest uboższe w witaminy. To dlatego zimą jesteśmy bardziej narażeni na migreny. Zastosuj kurację profilaktyczną lub taką, która złagodzi atak

Napar do picia

Składniki

  • 20 g ziela bukwicy (50 g/3,50 zł)
  • 20 g szyszek chmielu (25 g/3,20 zł)
  • 15 g goździków (12 g/2,20 zł)

Jak zrobić? 

Goździki zmiażdż w moździerzu, a pozostałe zioła rozkrusz w dłoni. Wszystkie wymieszaj i przechowuj w zamkniętym słoiku w ciemnej szafce nie dłużej niż 3 miesiące. 1 łyżkę mieszanki zalej szklanką gorącej wody, przykryj spodeczkiem i odstaw na 15 minut. Przecedź. 

Jak stosować?

Przy ataku migreny: Pij po 1 szklance ciepłego naparu pół godziny przed posiłkiem 3 razy dziennie przez 3-4 dni. 

Profilaktycznie: Aby zmniejszyć częstotliwość występowania napadów migreny, kurację rób przez 3 tygodnie. Możesz ją powtarzać nie częściej niż raz na kwartał. 

Reklama

Aromaterapia

Jak zrobić i stosować przy ataku? 

Zgnieć 5-6 świeżych liści geranium, przełóż na talerzyk i przybliż do nosa. Zapach powoli wdychaj nosem przez 2-3 min. Powtarzaj tę czynność 5-7 razy w ciągu dnia. Zamiast liści możesz użyć olejku geraniowego (9 ml/9,20 zł). Do miseczki z ciepłą wodą wlej 6-7 kropel olejku, przybliż do nosa i postępuj podobnie jak z liśćmi. Gdy opary z olejku lub liści będą słabsze, wymień na nowe. 

100 rad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy