Reklama

Reklama

Lecznicze właściwości srebra koloidalnego

Srebro od lat było wykorzystywane w medycynie ludowej.

Ssanie srebrnej łyżeczki zalecano przy opryszczce. Przemywanie oczu łagodnym roztworem srebra łagodziło ich stany zapalne. Obecnie dużo nadziei wiąże się z nowym związkiem srebra, a jest nim:

Srebro koloidalne

Koloid to mieszanina najczęściej dwóch substancji: maleńkie cząsteczki jednej są „zawieszone” (nie rozpuszczone) w drugiej. Srebro koloidalne to koloid cząsteczek srebra i wody.

Ma on podobną strukturę do naturalnych koloidów naszego ustroju, jakimi są: krew, limfa czy płyny wewnątrzkomórkowe. Dlatego też łatwo przenika do każdej żywej komórki i jest dobrze przyswajalne.

Reklama

Co potrafi?

Niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Działa przeciwzapalnie i odkażająco, łagodzi ból i swędzenie skóry. W czasie choroby przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek.

Co ważne, nie powoduje podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej, żołądka ani jelit.

Kiedy je stosować

Według najnowszych badań srebro koloidalne wspomaga leczenie przeziębienia, kataru, kaszlu, grypy, zapalenia oskrzeli, gardła, migdałków, opryszczki.

Rozprawia się też z bakteriami, a więc jest zalecane m.in. przy anginach, biegunkach, zapaleniu żołądka i jelit, zakażeniach gronkowcami i paciorkowcami. Pomaga na grzybice skóry, paznokci, stóp, grzybicę pochwy, kandydozę jelit.

Do picia i nacierania

Srebro koloidalne można kupić w aptece bez recepty. Do użytku zewnętrznego w postaci toniku (cena ok. 27 zł za 0,5 l). Stosuje się go bez- pośrednio na skórę przy pomocy okładów (wyjałowiony gazik nasącza się preparatem) lub po prostu polewając zmienione miejsca na ciele.

Srebra koloidowego można używać także do płukania gardła, jamy ustnej i irygacji. Do stosowania wewnętrznego przeznaczony jest np.preparat Ag 100 (ok. 36 zł). Pije się 1-6 łyżeczek dziennie w zależności od schorzenia.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: srebro | ssanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje