Reklama

Reklama

Leniwi żyją dłużej

Lenistwo okazuje się kluczem do długowieczności i opóźniania procesów starzenia.

Czas więc zrezygnować z cotygodniowego aerobiku i wizyty na siłowni, na którą to i tak z wielkim trudem udawałaś się. Teraz wysypiaj się do woli i zwalniaj tempo życia.

Reklama

Peter Axt, autor książki 'Radość lenistwa - czyli jak zwolnić tempo życia' stwierdza, że ludzie mają określoną i ograniczoną ilość życiowej energii. Im szybciej się ja wykorzysta, tym krótsze samo życie.

Oznacza to, że zgodnie z zaleceniem doktora Axta, powinniśmy prowadzić bardziej zrelaksowany tryb życia, ograniczając wykonywanie czynności wymagających zbyt wielkiego nakładu energii z naszej strony - czyli najczęściej z rana, po przebudzeniu. Jak się okazuje ci, co wcześnie wstają, doświadczają większego stresu niż ci, którzy wylegują się w łóżku nieco dłużej.

To fakt, że stresujące życie i wysoka aktywność fizyczna powodują nadmierną produkcję hormonów przyczyniających się do wzrostu ciśnienia krwi, a przez to uszkadzających serce i naczynia krwionośne.

Doktor Axt zaleca, by przedłużyć życie:

- łagodne regularne ćwiczenia, jak 30-minutowe spacery - zapewnia to właściwe funkcjonowanie organów i wzmacnia układ odpornościowy,

- większą ilość snu - wpływa m.in. na właściwą przemianę materii,

- zdrowe odżywianie i rezygnację z wysokoprzetworzonej żywności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje