Reklama

Reklama

Lśni jak diament, ale jest dużo tańszy

Uznawany jest za mistrza wśród kamieni uzdrawiających, ponieważ wzmaga działanie innych kamieni. Nazywa się go światłem życia. Ten naturalny kamień kryształem nazwali Grecy, uważając początkowo lśniące, przezroczyste bryły za nadnaturalnie zamrożony lód podarowany ludziom przez bogów.

Jest najczęściej bezbarwny, doskonale przezroczysty, twardy, nadzwyczaj odporny na działanie kwasów i zasad. Może dlatego utożsamiano go z diamentem?

Najcenniejszy jest niebieski

Najbardziej znana jest właśnie odmiana krystalicznie czysta, choć czasem zdarzają się inne zabarwienia - szare, różowe, ciemne zielenie i fiolety, purpurowe, żółte i najrzadziej spotykana - niebieska. Kryształ górski jest jednym z najpospolitszych odmian kwarcu, głównym składnikiem skał magmowych i piaskowców. Występuje w Alpach, górach Brazylii, Birmy i USA. W Polsce szukajmy go na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach i Górach Świętokrzyskich. Ma zastosowanie w radiotechnice, wyrobie naczyń do laboratoriów chemicznych, czasem do przyrządów optycznych.

Reklama

Wszechstronne zastosowanie

Szybko przekonano się, że dzięki obróbce można uzyskiwać niezwykłe efekty optyczne, a lśniący kamień zaczynał miotać błyski niczym diament. Wykonywano z kryształu przedmioty użytkowe- nieduże naczynia, ozdoby. Obecnie jest bardzo popularnym materiałem do produkcji biżuterii. Lecz nie tylko. Ktokolwiek interesuje się ezoteryką, radiestezją i naturalnymi sposobami leczenia - nie może zapomnieć o krysztale górskim. To najlepszy kamień dla zodiakalnych Baranów, Bliźniąt, Raków, Lwów, Koziorożców i Ryb.

Poprawia stan zdrowia

Uznawany za silny odpromiennik, neutralizuje szkodliwe promieniowanie żył wodnych oraz wszechobecnych urządzeń elektromagnetycznych. Choć pomaga na różne dolegliwości ciała - bóle i zawroty głowy, migreny, bóle mięśni, kręgosłupa i pleców, choroby oczu i nerek, choroby reumatyczne a nawet oczyszcza krew, to najważniejsze jego działanie dotyczy duszy. Kryształ górski pomaga w relaksacji, oczyszczeniu i wzmocnieniu organizmu. Przynosi spokój wewnętrzny, pomaga w skupieniu wewnętrznym, a nawet wzmacnia zmysł jasnowidzenia. Dlatego uspokaja tych, których nękają koszmary senne, oddalając złe myśli i neutralizując niedobre wibracje innych ludzi. Usuwa wszelkie blokady, harmonizuje aurę. Jest świetny, jako talizman ochraniający i wzmacniający. Jego działanie znali wróżbici, a kryształowe kule u wróżek były (i być może, nadal są) wykonywane właśnie z tego minerału.

A przy tym wszystkim jest tani, dlatego kolczyki czy wisiorek z kryształu górskiego może mieć każdy. (JD)


MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: z kryształka | diament | zdrowie | kryształki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy