Reklama

Reklama

Mało kto znał ten sposób. Trik z TikToka robi furorę

Użytkowniczka TikToka, Shapla Hoque, co wieczór przygotowuje napar z liści sałaty. Jak przekonuje, to dzięki niemu zasypia szybko i każdego ranka budzi się wypoczęta. Czy ta metoda ma jakiekolwiek naukowe uzasadnienie? Sprawdzamy.

Problemy ze snem są coraz bardziej powszechną przypadłością. Najczęściej wynikają ze stresującego trybu życia, a nad tym nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobów na poradzenie sobie z gonitwą myśli. Jedni medytują, inni sięgają po farmaceutyki.

Rekordy sprzedaży biją ziołowe środki, które według producentów pomagają w wyciszeniu, a równocześnie nie uzależniają. Mają jednak pewną wadę – nie zawsze są do końca naturalne i zazwyczaj sporo kosztują.

Poznajcie młodą kobietę, która w takiej sytuacji udaje się nie do apteki, ale warzywniaka.

Reklama

Shapla Hoque, którą na TikToku obserwuje kilkadziesiąt tysięcy osób, niedawno podzieliła się z internautami swoim nietypowym sposobem na szybkie zaśnięcie. Trik podbił serca internautów, a nagranie odnotowało ponad 6 milionów wyświetleń. Sądząc po komentarzach, mało kto słyszał wcześniej o takim naparze.

Młoda kobieta co wieczór sięga po liście zielonej sałaty, które zalewa wrzątkiem i parzy przez około 10 minut. Powstały w ten sposób napój wypija tuż przed położeniem się do łóżka i podobno zasypia jak małe dziecko. Błyskawicznie.

Czy to rzeczywiście działa?

Okazuje się, że coś w tym jest. Wszystko dzięki lactuarium, czyli sokowi mlecznemu niektórych gatunków sałat. Składnik ten nie od dziś wykorzystywany jest do produkcji preparatów wywołujących sen i zmniejszających pobudliwość ruchową. Napar z liści faktycznie może mieć działanie uspokajające.

Za źródło największej ilości tej substancji uznaje się sałatę rzymską.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jak szybko zasnąć | sposoby na sen | sałata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje