Reklama

Modna dieta pudełkowa wcale nie taka dobra?

Choć na diecie pudełkowej - modnej zwłaszcza wśród celebrytów - można zgubić kilka kilogramów, jak przekonuje prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, dla chcących zadbać o swoją formę, nie jest ona wcale taka dobra, bowiem nie uczy zdrowych nawyków.

Jak przekonuje prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, modna dieta pudełkowa wcale nie jest dla nas aż taka dobra.

- Dieta pudełkowa nie aktywizuje osób, które chcą coś w swoim życiu zmienić. Dieta pudełkowa rozpuszcza człowieka, bo nie aktywizuje jego własnej energii. To jest pójście na łatwiznę - mówi PAP Life ekspert.Zauważa, że utrzymanie takiej diety przez dłuższy czas jest trudne i kosztowne.

- To jest działanie akcyjne, bo ktoś ma taką dietę na tydzień, ktoś inny na miesiąc albo na pół roku. W tym czasie nikt nie nauczył się przygotowywania zbilansowanych posiłków. Osoba korzystająca z takiej diety czuje tylko smak, wie, jak danie powinno wyglądać, ale nie wie, jak je zrobić, bo nie wie, co dokładnie jest w środku. W związku z tym jest ona trochę deprawująca, bo niby coś zrobiliśmy, ktoś schudł kilka kilogramów, a później wraca do starych nawyków. W ten sposób nie budujemy większej świadomości, nie budujemy nowego swojego sposobu na życie - tłumaczy PAP Life Mamcarz.

Reklama

Ekspert podkreśla, że znacznie lepiej byłoby nauczyć się zdrowo gotować i samemu robić to, co zazwyczaj znajduje się w tych pudełkach.

- Należałoby jednak myśleć o tym, co się kupuje, co się przygotowuje, co się gotuje, wreszcie - co się je. Właściwszym sposobem jest przeczytanie odpowiedniej książki, porozmawianie z lekarzem i postanowienie, że od jutra, po wakacjach albo od Nowego Roku - bo ważne jest wyznaczanie dat - ktoś będzie się więcej ruszał i inaczej odżywiał. Jak ten proces wprowadzi się powolutku, to wtedy jest to skuteczniejsze, bo człowiek uczy się nowego życia - kwituje Mamcarz.

(PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy