Reklama

Reklama

Na drodze do smuklejszej talii

Osoby odchudzające się wiedzą o tym doskonale - aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic talii, potrzeba nie lada wysiłku. Duże znaczenie mają codzienne przyzwyczajenia, które bardzo często uniemożliwiają nam osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Stres, genetyka oraz to, co umieszczamy na talerzu, odgrywają niebagatelną rolę w gromadzeniu się tłuszczu w pasie. Jeśli staramy się pozbyć nadmiernej masy ciała zwłaszcza w tym obszarze, warto wyeliminować najpowszechniejsze błędy związane ze stylem życia, które prowadzą do wzrostu tkanki tłuszczowej w okolicach talii.

Brak monitorowania spożywanych kalorii

Reklama

Nadwyżka kaloryczna w diecie może prowadzić do powstawania większych złogów tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha. Aby wysmuklić ten obszar ciała, warto zadbać o jadłospis dostosowany pod względem kaloryczności do naszych potrzeb. "Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oparte jest na wielu czynnikach, najważniejsze spośród których to płeć, wiek, waga, wzrost i poziom aktywności fizycznej. Warto monitorować ilość przyjmowanych kalorii, by mieć pewność, że nie przekraczamy swojej indywidualnej normy" - wyjaśnia dietetyk Stephanie Ferrari.

Niewłaściwy rodzaj kardio

Trening wytrzymałościowy, zwany treningiem kardio, uznawany jest za pogromcę nadprogramowych kilogramów. Zamiast jednak katować się wielogodzinnymi ćwiczeniami na bieżni lub rowerze, korzystniej będzie wykonywać trening interwałowy o wysokiej intensywności. Najskuteczniej pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i talii, a przy tym oszczędza czas spędzony na siłowni.

Kaloryczne napoje - stałym elementem diety

Wino, piwo, świeżo wyciskane soki, koktajle i napoje gazowane choć niewątpliwie mają mnóstwo walorów smakowych, stanowią istne bomby kaloryczne, których nierzadko nie uwzględniamy podczas monitorowania przyjmowanych kalorii. Podczas gdy owocowe soki dostarczają witamin i mikroelementów, alkohol i napoje gazowane nie oferują niczego prócz pustych kalorii, dlatego warto się ich wystrzegać lub przynajmniej znacznie ograniczyć ich spożycie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje