Reklama

Reklama

Na problemy gastryczne

Przykre dolegliwości potrafią zepsuć upragniony urlop. Co zrobić, żeby cieszyć się zdrowiem w 100 procentach? Przede wszystkim uważać na to, co jemy.

W restauracji wybierajmy potrawy, które nie są smażone - nimi trudniej się zatruć. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do świeżości dania - nie jedzmy go.

Zawsze warto mieć przy sobie coś, co przeciwdziała dolegliwościom żołądkowym (choćby krople), ale też można wspomagać się naturalnymi metodami.

Zioła i przyprawy, które najczęściej okazują się skuteczne przy biegunce to: kumin rzymski, tarnina, liść babki lancetowatej, mięta pieprzowa, kłącze pięciornika, borówka czernica, ziele rdestu ptasiego, kora dębu, piołun, kolendra, liście poziomki, kasztanowiec, liść orzecha włoskiego.

Reklama

Dobrym sposobem na biegunki u dzieci i dorosłych jest też gotowany korzeń marchwi.

Korzeń marchwi zawiera m.in. odżywcze cukry, ale też wapń, magnez, żelazo oraz pektyny - rodzaj błonnika. Dzięki niemu gotowana marchew działa łagodząco na błonę śluzową jelit.

Jak zrobić leczniczą papkę?

Wystarczą trzy duże marchewki. Zalewamy je litrem wody, a następnie gotujemy do miękkości. Gdy przestygnie całość zmiksujmy i posólmy. Leczniczą papkę należy spożywać w niedużych ilościach co dwie godziny.

Jak widać - rozgotowany korzeń marchwi nie wygląda apetycznie, ale jego działanie jest naprawdę skuteczne.

***

#POMAGAMINTERIA Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jelita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy