Reklama

Napoje, które dodają energii

​Zima, to pora roku, o której trudno organizmowi zapomnieć. Nawet gdy już od dawna nie ma śniegu i coraz częściej przez chmury przebija się słońce, często jesteś przemęczona. I nie bez przyczyny obwiniasz o ten stan odchodzącą zimę.

Sięgnij po płynną energię

Podczas chłodnych miesięcy prowadzimy znacznie mniej aktywny ruchowo tryb życia i bardzo brakuje nam słońca. Dlatego, gdy wreszcie nadchodzi długo wyczekiwana wiosna, czujemy się rozbici i brak nam wigoru. Organizm bowiem potrzebuje czasu, by zaadoptować się do nowych warunków. A wiosenne przesilenie to ten przełom pór roku, jaki znosi najgorzej. Przetrwać ten czas pomogą ci dobrze znane napoje. Dzięki kawie, herbacie czy sokowi z aronii zapomnisz o zmęczeniu, dostaniesz dawkę energii, rozjaśnisz umysł, poprawisz nastrój.

Kawa

Najsilniej działa espresso, bo ma dużo kofeiny w małej ilości wody. Jednak działanie pobudzające kawy jest dość krótkotrwałe, więc tak naprawdę tylko na jakiś czas odsuwa moment, gdy będziesz musiała zrobić sobie przerwę na odpoczynek. Zaletą kawy jest zaś to, że efekt zastrzyku energii odczujemy szybko, bo już po ok. 30 min od jej wypicia. Nie pij więcej niż 2-3 filiżanki dziennie.

Reklama

Yerba Mate

Ten napój odkryli Indianie i do dzisiaj w Ameryce Południowej cieszy się olbrzymią popularnością. Podobnie jak kawa zawiera kofeinę. Dobrze wpływa na intelekt, ma działanie pobudzające, ale także rozluźnia i nie obciąża systemu nerwowego. W jej składzie są także witaminy (A, B, C) oraz żelazo i magnez. Yerba mate może być alternatywą dla kawy, byle nie częściej niż raz dziennie.

Guarana

Jest znana jako najsilniejszy naturalnie występujący środek spożywczy zawierający kofeinę. Jest mniej szkodliwa od kawy, a przy tym dłużej działa, bowiem zawiera do 6 proc. kofeiny, czyli trzy razy więcej niż naturalna kawa. Jej działanie utrzymuje się nawet do sześciu godzin!

Zielona herbata

To mistrzyni w pobudzaniu i dodawaniu energii na długie dystanse. Dlatego, jeśli masz do zrobienia coś, co zajmie ci więcej czasu, lepiej zaparz sobie filiżankę zielonej herbaty, a nie kawę. Napój ten korzystnie działa także na układ krwionośny i sercowo--naczyniowy. W ciągu dnia możesz pić ją 3-5 razy.

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: kawa | guarana | zielona herbata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy