Reklama

Reklama

Nie biegaj za dużo. To może być niebezpieczne

Zbyt częste bieganie, może być równie niekorzystne dla zdrowia jak zupełny brak aktywności fizycznej, ostrzegają naukowcy. Badacze przekonują, że zbytnie forsowanie organizmu ma zgubne efekty dla naszego zdrowia.

W raporcie opublikowanym przez Journal of American College of Cardiology, sporządzonym na podstawie 12-letnich badań, specjaliści wykazali, że nadmiar sportu może być równie szkodliwy dla zdrowia jak jego brak.

Naukowcy wykazali, że osoby, które uprawiały jogging przez 2,5 godziny tygodniowo, cieszyły się dobrym zdrowiem, niestety w przypadku osób, które biegały minimum cztery godziny tygodniowo wykazano zwiększony wskaźnik śmiertelności, podobnie jak w przypadku osób, które nie uprawiały żadnej aktywności fizycznej.

"Nie trzeba ćwiczyć ponad siły, aby osiągnąć spodziewane efekty i poprawić stan zdrowia. Jak wskazują nasze badania, wręcz jest to niewskazane. Niestety, wciąż brakuje zaleceń dotyczących tego jaka ilość treningu jest bezpieczna dla zdrowia" - przyznaje w rozmowie z BBC badacz Jacob Louis Marott.

Reklama

Specjaliści nie są w stanie wskazać, dlaczego nadmierny wysiłek zwiększa wskaźnik śmiertelności, podkreślają, że podczas ekstremalnego wysiłku może dochodzić do zmian w sercu, które przyczyniają się do zwiększonego ryzyka zgonu.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy