Reklama

Reklama

Oto najlepszy pomysł na wykorzystanie przerwy w pracy

W celu zwalczania popołudniowego spadku energii jak również zniwelowania efektów stresu, naukowcy zalecają spacer w porze lunchu. Najnowsze badania wykazały, że jest to sposób, który niemal natychmiast poprawia nastrój i zwiększa efektywność pracowników.

Informacje o korzystnym wpływie aktywności fizycznej, jak również spacerów nie są niczym zaskakującym. Jednak wiele z ostatnich badań wskazywało, że jedynie długotrwałe i regularne uprawianie aktywności fizycznej ma widoczny wpływ na poprawę nastroju i efektywności w pracy. Jednak najnowsze badania przeprowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu w Birmingham opublikowane w "Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports" wskazują na niemal natychmiastowy wpływ spaceru na wydajność jak i nastrój pracowników.

Reklama

Do badania zaangażowano 56 ochotników, przeważały kobiety w średnim wieku. Badanych poproszono, aby w trakcie przerwy obiadowej udali się na 30-minutowy spacer, trzy razy w tygodniu. Za pomocą specjalnej aplikacji badani tuż po spacerze odpowiadali na kilka pytań, mających na celu m.in. ocenę ich samopoczucia.

Dr Cecilie Thogersen-Ntoumani, podkreśla, że z relacji uczestników badania, jednoznacznie wynika, iż aktywność fizyczna wpływa na zwiększenie entuzjazmu, jak również zniwelowania stresu. Choć badania wymagają dokładniejszych analiz, już wstępne wyniki pokazują, że aktywność fizyczna w czasie pracy ma istotne znaczenie dla poprawy nastroju pracowników, co znacząco przekłada się na ich efektywność w pracy.

Po 10 tygodniach eksperymentu wykazano znaczną poprawę aktywności fizycznej badanych jak również ich wydajności w pracy.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy