Reklama

Reklama

Polak na diecie - powinien sięgnąć po szklankę wody...

Utrata wagi to główny powód przechodzenia Polaków na dietę. Kolejny to względy zdrowotne. Jak wynika z badania, najwięcej odchudzających się jest tych przed czterdziestką. Mieszkańcy kraju nad Wisłą wciąż piją za mało wody, która wspomaga przecież oczyszczanie organizmu.

Utrata wagi (71 proc.); dostosowanie diety do choroby (16 proc.); jedzenie zdrowo (5 proc.); przybranie na wadze (4 proc.); dieta dostosowana do treningu (3 proc.), a także utrzymanie wagi (1 proc.) - oto, dlaczego Polacy decydują się przejść na dietę. Przynajmniej tak wynika z raportu Oferteo.pl.

Reklama

Pewnie przez to, że najpopularniejszym celem diety jest zrzucenie zbędnych kilogramów, najczęściej wybieraną dietą jest ta niskotłuszczowa (46 proc.). Na drugim miejscu były względy chorobowe, nie dziwić powinno więc uplasowanie się diety cukrzycowej tuż za liderem. Kolejnymi dietami specjalnymi wybieranymi przez respondentów są: wegetariańska/wegańska (14 proc.); wysokoproteinowa (13 proc.); bezglutenowa (8 proc.) i bezbiałkowa (4 proc.).

Respondenci zapytani o to, kiedy chcieliby rozpocząć dietę, w zdecydowanej większości (74 proc.) odpowiedzieli, że jak najszybciej. Ciekawe, jak to ma się do praktyki - która osoba odchudzająca się nie raz poległa na deklaracji, że "od poniedziałku"? "W ciągu miesiąca" zdeklarował się co czwarty badany (23 proc.). Jedynie 3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że dopiero za jakieś 2-3 miesiące.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje