Reklama

Reklama

Pozytywne myślenie odmładza

Coco Chanel zwykła mawiać, że dla człowieka najważniejsze są 18. i... 90 rok życia, a to, co jest między nimi to stan umysłu. Mądrość słynnej kreatorki mody potwierdzają naukowcy, którzy dowiedli, że pozytywne myślenie korzystnie wpływa na osoby starsze.

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że osoby w podeszłym wieku, które zachowują pozytywne myślenie, na temat swojego wieku, cechuje większa radość i aktywność. Badacze wskazali, że osoby, które otrzymywały pozytywne komunikaty odnoszące się do wieku, nie tylko były bardziej energiczne i lepiej radziły sobie z aktywnością fizyczną.

Kierująca badaniami prof. Becca Levy z Yale School of Public Health, wskazała, że pozytywne podprogowe komunikaty, jakie otrzymywali badani, pozwoliły im pokonać negatywne społeczne stereotypy, jakimi obciążone są osoby starsze. Wynika to nie tylko z przekazu zewnętrznego, ale również wewnętrznego przekonania o swojej słabości wynikającej z wieku.

Reklama

"Wyzwaniem w tym badaniu było przekonanie uczestników, aby porzucili wewnętrzne przekonania i stereotypy na temat starości. Nasze badania wykazały, że przekazywanie podprogowo pozytywnych komunikatów na temat podeszłego wieku w istotny i widoczny sposób wpływa na sprawność fizyczną osób starszych" - podsumowała badania prof. Levy.

Jak podkreśla specjalistka uporanie się z negatywnym postrzeganiem siebie wpływa mobilizująco na osoby starsze i nie tylko poprawi ich samopoczucie, ale również znacznie wpływa na ich chęć działania i aktywność fizyczną.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy