Reklama

Reklama

Prostowanie włosów zwiększa ryzyko raka? Zaskakujące wyniki badań

Nowotwory wciąż kryją w sobie wiele tajemnic, jednak naukowcy starają się je stopniowo odkrywać. Tym razem skupili się na raku macicy. Okazuje się, że ryzyko jego wystąpienia może zwiększać się przez zabieg prostowania włosów.

Prostowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Wiele kobiet wykonuje go nawet codziennie. Powszechnie wiadomo, że jest on zbyt korzystny dla naszych kosmyków. Teraz jednak okazuje się, że może mieć o wiele poważniejszy wpływ na zdrowie.

Wyniki badań ws. prostowania włosów

Według najnowszych badań zabieg ten może powodować wzrost ryzyka wystąpienia raka macicy. Powodem są substancje chemiczne zawarte w produktach do prostowania włosów. Dokładnie chodzi o te wiążące się z receptorami estrogenu i progesteronu, których nadmiar z kolei przyczynia się do występowania tego nowotworu.

Reklama

Naukowcy przebadali ponad 33 tysiące kobiet w wieku od 35 do 74 lat przez okres 11 lat. Spośród nich 378 zachorowało na raka macicy. Jednak najważniejszy jest fakt, że u tych, które stosowały produkty do prostowania włosów przynajmniej cztery razy w roku, dwa i pół razy częściej wystąpił nowotwór.

Zobacz również: Warto dodać do herbaty. Rozprawią się z boczkami i wałeczkami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prostowanie włosów | ryzyko raka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy