Reklama

Reklama

Przedłuż sobie życie

Nie odmawiaj sobie radości, rozkoszy, pogoni za szczęściem. Poszukuj radości życia i przeżywaj ją. To jest bowiem kluczem do długiego życia.

Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie jest... pozytywne. Teraz jednak wiemy, że dzięki temu możemy dodać do swego życia całych 7 lat! Do innych czynników wydłużających życie należą: szczęśliwe małżeństwo (do 5 lat), posiadanie zwierzątka domowego, wysoki status społeczny, kontynuowanie edukacji po 16. roku życia, posiadanie szerokiego kręgu znajomych, zdrowa dieta, mieszkanie z dala od ruchliwej ulicy.

Reklama

Kluczowym okazuję się też samopostrzeganie siebie, swego życia i nieuchronnego procesu starzenia się. Ludzie, którzy źle myślą o starości mają większą skłonność do zapadania na różne dolegliwości wieku starszego.

Teraz zatem nie mamy już wymówki, gdy zapraszają nas na imprezę czy wielopokoleniowe rodzinne spotkanie.

Żeby długo żyć, trzeba chcieć się cieszyć! Oto najprostsze porady:

Prowadź bogate życie towarzyskie, w miarę możliwości i czasu wolnego. Spotykaj się ze znajomymi, poznawaj nowych ludzi. Bywaj tam, gdzie toczy się życie towarzyskie.

Znajdź odpowiedniego partnera i dbaj o związek. Badania wskazują, że w długotrwałym, stałym, pełnym wsparcia związku łatwiej przeżywać życiowe porażki i kryzysy.

Kup sobie zwierzaka. Niech to będzie takie stworzenie, przy którym musisz się trochę natrudzić, wyprowadzając na spacer, biegając, spędzając aktywnie czas. Złota rybka w tym aspekcie szczęścia ci nie zapewni!

Mieszkaj na spokojnym osiedlu, z dala od ruchliwej jezdni. Uciążliwy hałas i wzmożone zanieczyszczenie powietrza okrada nas z dwóch lat życia.

Nie przejmuj się, łap dystans do rzeczywistości, ciesz się małym szczęściem. Takie nastawienie do życia odsunie od ciebie choroby na tle stresu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje