Reklama

Przedmioty dla zdrowia

W życiu codziennym używamy wielu rzeczy. Niektóre z nich są nie tylko praktyczne, ale też służą zdrowiu.

Zarówno w kuchni, jak i w łazience, w sypialni czy przed telewizorem - niewielkie zmiany mogą przynieść całkiem odczuwalne efekty.

Zacznijmy od kuchni. Od jakiegoś czasu modne stało się posiadanie sokowirówki. I słusznie! Lekarze podkreślają, że wykonane własnoręcznie soki to jedyna gwarancja na szklankę prawdziwego, zdrowego i świeżego soku. Te kupione, nawet z napisem "sto procent soku", zwykle są produkowane z koncentratów owocowych, często dosładzane. Poza tym te z kartonu działają zakwaszająco na organizm, a to nie jest dla zdrowia korzystne. Świeży sok to co innego: nie zakwasza i stanowi zastrzyk życiodajnych witamin.

Reklama

Warto też zaopatrzyć się w blender. To urządzenie do szybkiego miksowania. Za jego pomocą nie tylko wykonasz koktajl owocowy, ale też zmiksujesz warzywa na zupę krem. To ważne, bo badania dowodzą, że gęsta zupa krem daje na dłużej uczucie sytości, przez co mniej jemy, a więc nie tyjemy! Niewielkim wydatkiem będzie też garnek do gotowania na parze. Ten sposób przyrządzania potraw powoduje najmniejsze straty witamin i pierwiastków śladowych. Takie gotowanie jest też niezwykle proste: nastawia się warzywa, włącza timer, a potem urządzenie informuje nas dźwiękiem, że jedzenie gotowe!

W każdej łazience powinny się znaleźć dwie rzeczy: elektryczna szczoteczka do zębów i antypoślizgowa mata do wanny lub prysznica. Elektryczna szczoteczka usuwa znacznie dokładniej niż manualna osiadającą na zębach płytkę bakteryjną. Dzięki niej możemy rzadziej usuwać kamień nazębny. Mata antypoślizgowa może nawet uratować życie. Mokra wanna czy brodzik są śliskie. Mata zabezpiecza nas przed upadkiem, który może być groźny w skutkach.

Do snu i pracy

Poduszka fizjologiczna

Odpowiednio wyprofilowana, zapewnia karkowi podparcie i pozwala kręgosłupowi na zachowanie linii prostej podczas snu. Niewłaściwa poduszka oznacza ryzyko przeciążeń mięśniowych i rozwój zwyrodnień kręgosłupa szyjnego.

Dysk sensomotoryczny

Okrągła poduszka z gumy, wypełniona powietrzem. Położona na krześle, wymusza tzw. siedzenie dynamiczne - zmusza do mikroruchów, a to oszczędza krążki międzykręgowe.

Taboret

Kiedy musimy długo stać, np. prasując, stawiajmy na nim raz prawą, raz lewą stopę – to odciąży kręgosłup i biodra.

Nawilżacz powietrza

Pokrywająca struny głosowe błona śluzowa musi być stale wilgotna. Kiedy oddychamy suchym powietrzem, staje się przesuszona, lepią się do niej różne substancje drażniące. Problem rozwiąże ustawiony w pomieszczeniu nawilżacz powietrza.


Dobry Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy