Reklama

Reklama

Przy tych objawach koniecznie zrób detoks cukrowy

Doskonale wiemy, że słodycze jedzone w nadmiarze szkodzą zdrowiu. Jednak nie każda z nas wie, że te „nadmiar” oznacza jedzenie czegoś słodkiego (nawet niewielkich ilości) codziennie!

Zwykle gdy słyszymy, że zjadanie dużych ilości słodyczy jest niezdrowe, przytakujemy w myślach. Ale rzadko przychodzi nam do głowy, że... my też możemy ich jeść zbyt wiele. Bo przecież rano jemy "tylko" kawałek ciasta do kawy, po południu sięgamy "jedynie" po kilka herbatników, lody lub drożdżówkę do herbaty, a na kolację jemy racuchy z cukrem pudrem. Tymczasem już sama ochota sięgania po łakocie każdego dnia oznacza uzależnienie od słodyczy. 

Reklama

Powinnaś zrobić cukrowy detoks, czyli odstawić słodycze (cukier, miód, suszone owoce, słodzoną herbatę czy kawę, a także domowe ciasta) na 4 tygodnie, jeśli masz 2-3 objawy z poniższych: 

- masz problemy trawienne, wzdęcia, przelewania, 

- cierpisz na częste bóle stawów lub ich sztywność, 

- dokuczają ci nawracające katary lub chrząkanie, 

- masz kłopoty z cerą i zazwyczaj cienie pod oczami, 

- często jesteś rozdrażniona, miewasz huśtawkę nastrojów albo bez powodu czujesz się przygnębiona, 

- masz mało energii: rano wstajesz niewyspana, w ciągu dnia też "podpierasz się nosem", a po posiłku senność i zmęczenie jeszcze się nasilają. 

UWAGA! Już po tygodniu od odstawienia słodyczy zmniejszy się (lub zniknie) ochota na słodki smak. Nie wracaj więc do niego jak długo się da! Po słodycze sięgaj okazjonalnie (1-2 razy w miesiącu), a do codziennej kawy jedz 1-2 kostki gorzkiej (70 proc.) czekolady.

***

Hania ma 17 miesięcy i SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Innowacyjna terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. Środki potrzebne są jak najszybciej, bo warunkiem przystąpienia do leczenia jest rozpoczęcie go przed ukończeniem drugiego roku życia. Niestety, w prowadzonej od sześciu miesięcy zbiórce, nadal brakuje ponad czterech milionów złotych.

JEŚLI MOŻESZ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: www.siepomaga.pl/haneczka

Przeczytaj historię Hani: Bez terapii genowej Hania nie ma szans. Pomóż dokończyć zbiórkę

100 rad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy