Reklama

Sekrety kuchni Anny Lewandowskiej

Zachęca nas nie tylko do wspólnych ćwiczeń w gronie przyjaciół, ale również do rozważnego komponowania posiłków. Zdaniem Anny muszą być one dostosowane do stopnia aktywności fizycznej. Podstawą jej jadłospisu są zdrowe, głównie niskokaloryczne produkty, najbogatsze w witaminy i mikroelementy.

Dieta Anny opiera się na założeniu, że powinno się spożywać pięć posiłków dziennie. Ale uwaga! Jedynie trzy z nich do syta. Jadanie o stałych porach sprawia, że wydziela się więcej enzymów trawiennych, a metabolizm znacząco przyspiesza.

Anna zwraca też uwagę na indeks glikemiczny, wybierając pokarmy o indeksie poniżej 50. Spośród napojów zaleca wodę niegazowaną z cytryną, pitą 15 minut przed posiłkiem lub godzinę po nim.

Prezent dla wątroby

Tak Lewandowska nazywa szklankę ciepłej wody z cytryną, pitą po przebudzeniu. Pobudza trawienie, niszczy drobnoustroje, stymuluje oczyszczanie z toksyn.

Reklama

Śniadanie Anny

Przeważnie pałaszuje płatki owsiane, jednak zalane wodą (gotowanie zwiększa indeks glikemiczny). Do płatków zawsze dorzuca owoce.

Co na przekąskę?

Polub koktajle owocowe, np. z arbuza, melona i borówki amerykańskiej. Możesz też delektować się owocami, wybieraj jednak kwaśne, z drobnymi pestkami.

Jadłospis Anny

Śniadanie: płatki z owocami; obiad: krem z cukinii i kasza jaglana z indykiem i warzywami; kolacja: sałatka z bakłażanem, pomidorem i rukolą.

Poranny przysmak - nasiona lnu

Łyżkę nasion zalej wieczorem szklanką wrzątku. Pij przed śniadaniem, a poprawisz trawienie i obniżysz cholesterol.

Wapń i magnez

Zapewniają prawidłową pracę sercu i mięśniom. Wapń znajdziesz w orzechach, magnez w suszonych morelach. Jedz je na godzinę przed treningiem.

Węglowodany dla pań aktywnych

Możesz spożywać zarówno makaron, jak i ulubione pieczywo, jednak pałaszuj je na 2 godziny przed treningiem.

Kminek i imbir

Anna używa tych przypraw, bo kminek zapobiega wzdęciom i ułatwia trawienie, a imbir jest zalecany z uwagi na obciążone stawy osób ćwiczących.

Zobacz więcej!
Na żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama