Reklama

Reklama

Sok pomarańczowy zamiast porannej kawy

Naukowcy zachęcają, aby poranną kawę zastąpić szklanką soku z pomarańczy. Jak wynika z badań sok pomarańczowy poprawia koncentrację, uwagę i co najważniejsze, ten zastrzyk energii utrzymuje się przez kilka godzin.

Jak wskazują badania opublikowane w European Journal of Nutrition poranna szklanka soku pomarańczowego pobudza lepiej niż kawa. Specjaliści na podstawie badań wskazali, że sok pomarańczowy wyostrza czujność i poprawia koncentrację.

Co najbardziej zaskoczyło naukowców to fakt, że ten poranny zastrzyk energii utrzymuje się przez kilka godzin. Specjaliści sądzą, że jest to spowodowane działaniem flawonoidów. Sugerują, że mogą mieć one korzystny wpływ na poprawę ukrwienia mózgu.

Ta tez potwierdza wcześniejsze doniesienia naukowców, które sugerowały, że codzienne spożywanie soku pomarańczowego ma korzystny wpływ na pracę mózgu.

Reklama

Zdaniem badacza Daniela Lamporta serwowanie rano owoców bogatych we flawonoidy może być doskonałym sposobem, aby dodać sobie energii.

Jedzenie owoców, albo picie świeżych soków rano może działać jak akumulator, pomagając nam zachować czujność i koncentrację w szkole lub pracy. - przekonuje Lamport.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje