Reklama

Reklama

​Sok z selera: zdrowy czy po prostu modny?

Czy sok z selera to rzeczywiście bomba witamin i cudowne remedium na wiele dolegliwości? Kochają go gwiazdy Hollywood, internet oszalał na jego punkcie, a my sprawdzamy, czy są naukowe dowody, które przemawiają za jego piciem.

Picie soku z selera to dietetyczne objawienie ostatnich miesięcy. Serwisy społecznościowe pełne są postów osób, które podejmują #CeleryJuiceChallenge, czyli wyzwanie polegające na codziennym piciu smoothie z zielonej naci.

Reklama

Mamy więc do czynienia z silnym trendem. Codzienna porcja zielonego napoju - obowiązkowo uwieczniona i opublikowana na Facebooku czy Instagramie - stała się modna. Z modami zaś bywa różnie. 

Serwis Healthline.com postanowił przeanalizować zawartość soku z selera i dokładnie, w oparciu o merytoryczne argumenty, zbadać jego wpływ na zdrowie. 

Oto wyniki tego śledztwa.

Sok z selera - zdrowy czy tylko modny?

"Prawdą jest, że istnieją naukowe dowody na to, że seler naciowy pomaga obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć stany zapalne w organizmie i zwalczać działanie wolnych rodników (które sprzyjają rozwojowi nowotworów - przyp.red.)" - powiedziała na łamach serwisu Healthline.com Erin Palinski-Wade, dietetyczka zajmująca się dietą przeciwcukrzycową. Dodała też, że dokładnie te same składniki i błonnik o takiej samej wartości znajdują się w naci selera, co w soku z tego warzywa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje