Reklama

Reklama

Uzdrawianie przez uciskanie

Refleksologia łączy praktyki medyczne Dalekiego Wschodu, Indian z Ameryki Południowej i badania naukowe.

Ta metoda leczenia głównie kojarzy się z uciskaniem na stopach i dłoniach punktów, które powiązane są z poszczególnymi narządami i częściami ciała. Okazuje się jednak, że takie czułe na dotyk punkty (receptory) znajdują się też na twarzy.

Jak to działa?

Gdy dany narząd zaczyna szwankować, wysyła impuls do odpowiadającego mu punktu na twarzy i uaktywnia go. Punkt ten staje się bolesny. Gdy się go uciska, do chorego miejsca płynie uzdrawiający impuls i normuje jego pracę. Dla przykładu: uciskając bolesny punkt na czole możemy wspomóc pracę pęcherza.

Cudowne właściwości mądrego dotyku sprawiły, że refleksologią zainteresowali się naukowcy. W Barcelonie powstał instytut, kierowany przez duńską terapeutkę Lone Sorensen, która opracowała metodę rehabilitacji schorzeń neurologicznych przez pobudzanie punktów na twarzy, które oddziałują na układ nerwowy. Terapia ta jest stosowana w leczeniu m.in. paraliżu twarzy, problemów z nauką, urazów mózgu, autyzmu, depresji, dysleksji i nadpobudliwości u dzieci.

Reklama

Jak to się robi?

Najważniejsze jest odnalezienie właściwych punktów powiązanych z danym narządem, a także umiejętność i systematyczność ich uciskania. Trzeba pamiętać, że punkty o właściwościach leczniczych przy ucisku są zawsze bolesne. Masaż z odpowiednim uciskiem wpłynie na chory organ, usprawniając w nim przepływ energii i przyspieszając zdrowienie.

Terapia jest bezpieczna. Można ją stosować samemu w domu, np. podczas oglądania telewizji. Masaż robi się opuszkami palców, z niezbyt dużą siłą nacisku. Odpowiedni punkt masuje się 1-2 minuty przez 10 dni. Po tygodniu przerwy zabieg można powtórzyć. Ponadto taki masaż ujędrnia mięśnie, poprawia krążenie krwi i limfy. A to sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona i gładsza.

W Polsce powstały już gabinety, w których można skorzystać z usług specjalistów od refleksologii. Godzinny masaż całej twarzy kosztuje 70-150 zł.

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje