Reklama

Reklama

Wanilia pomaga zmniejszyć apetyt

Ci, którzy chcą uspokoić swoje sumienie po zjedzeniu dużej porcji lodów waniliowych, muszą wiedzieć, że w ogólnym rozrachunki wanilia zmniejsza apetyt i może wspomóc odchudzanie.

Ta drogocenna przyprawa spowalnia uwalnianie insuliny do krwi, przez co oddala perspektywę poczucia głodu. Działa też uspokajająco na części mózgu odpowiedzialne za apetyt. Laska wanilii zawiera też w swoim składzie substancje, które wzmagają produkcję śliny oraz soku żołądkowego, przyspieszając w ten sposób trawienie. Poza tym, wspomagają także spalanie tłuszczu, przeciwdziałają skurczom mięśni jelit, a także powstawaniu wzdęć i kolek.

Mało tego, wanilia pomaga przy stanach napięcia nerwowego - lekko uspokaja i jest receptą na dobry sen. Szczególnie jest dobra dla kobiet - łagodzi objawy związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i uwalnia od skurczów w trakcie miesiączki.

Reklama

Do tego jest bogata w antyoksydanty, które chronią organizm przed przedwczesnym starzeniem i zapobiegają rozmnażaniu się komórek nowotworowych.

Trzeba jednak pamiętać, że Polacy sięgają głównie po cukier wanilinowy. Jest to sztuczna substancja, która nie ma prozdrowotnych właściwości.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy