Reklama

Zapalenie pęcherza: Pomoże pietruszka oraz tłuste ryby

Biała i zielona pietruszka na zapalenia pęcherza. Tego warzywa nie powinno zabraknąć w twojej kuchni, jeśli często przytrafiają ci się infekcje dróg moczowych.

Pietruszka ceniona jest ze względu na zawartość substancji czynnych takich jak: olejki eteryczne, witaminy A, C, E, PP, B6, sole potasu i apiol, który ma działanie m.in. moczopędne oraz oczyszczające.

Herbatka z pietruszki: Łyżkę rozdrobnionego korzenia pietruszki zalej 300 ml wrzątku. Zaparzaj pod przykryciem przez 15 minut. Odstaw na 10 min i przecedź. Pij 2 razy dziennie po 1/4 szklanki.

Tłuste morskie ryby łagodzą objawy PMS

Aby poczuć się lepiej w tygodniu poprzedzającym miesiączkę, warto nieco zmienić swoją dietę. Zamiast mięsnych dań częściej jedz ryby. Są źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) omega-3 oraz omega-6.

Reklama

Powszechnie wiadomo, że są one zdrowe dla układu krążenia, ale też mają doskonały wpływ na cerę. Przed miesiączką zwykle większość kobiet ma z nią różne problemy. Zawarte w rybach NNKT łagodzą też objawy trądziku.

Witamina B2. W łososiu jest 0,19m g/100g witaminy, a dzienna dawka to 1,5 mg.

Witamina B6. Jeśli tuż przed okresem czujesz się ciągle rozdrażniona, zadbaj, by ci jej nie brakowało. Łosoś w 100 g zawiera ok. 0,98 mg, a dzienne zapotrzebowanie to 2 mg.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: pietruszka | zapalenie | zapalenie pęcherza | herbatka | ryby | ryby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy