Reklama

Reklama

Zapomnij o siłowni

Grupa międzynarodowych naukowców jest przekonana, że udało im się odkryć gen odpowiedzialny za wzrost mięśni. Jeśli wyniki ich badań potwierdzą się, już wkrótce mogą pojawić się środki farmakologiczne powodujące przyrost mięśni bez żadnych skutków ubocznych.

Naukowcy twierdzą, że gen o nazwie miostatyna reguluje w organizmach zwierząt stopień wzrostu mięśni. Jednak ostatnio badaczom udało się potwierdzić działanie miostatyny u ludzi.

W artykule opublikowanym w New England Journal of Medicine informują, że ich badania mogą pomóc zwłaszcza ludziom chorym na postępujący zanik mięśni. Za przykład podają niemieckiego noworodka, który urodził się z mutacją genu odpowiadającego za wzrost mięśni. Jak piszą naukowcy chłopiec obecnie ma pięć lat i jest da razy silniejszy od swoich rówieśników. Jak na razie nie stwierdzono u niego żadnych problemów ze zdrowiem.

Reklama

Naukowcy pilnie przyglądają się małemu Niemcowi, a zarazem pracują nad środkami zawierającymi miostatynę, dzięki którym każdy przeciętny człowiek mógłby posiąść siłę Herkulesa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gen | naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje