Reklama

Zaproś grykę do sypialni

Jeśli lubisz zdrowo wylegiwać się w łóżku, masz dość rozbijania syntetycznego wypełnienia poduszek, które z czasem traci na puszystości, masz alergię na pierze, a dodatkowo czujesz, że twoja poduszka poci się razem z tobą, zainteresuj się poduszką wypełnioną łuską gryki.

Oddech dla ciała i łóżka

Łuska gryki jest cenionym materiałem ze względu na jej antyalergiczne właściwości oraz przepuszczalność powietrza. Podczas snu ciało wydala przez skórę nagromadzone toksyny oraz wilgoć, która jest często absorbowana przez materace i poduszki z syntetycznym wypełnieniem. Z czasem nagromadzona wilgoć może oddawać lekko duszący zapach, jeśli długo nie wietrzymy poduszek. Łuska gryki eliminuje ten problem, gdyż nie pochłania wilgoci. Tysiące drobniutkich łusek, które wypełniają poduszkę, przesuwają się w powłoczce podczas zmiany pozycji ciała, pozwalając usunąć nagromadzoną wilgoć.

Reklama

Ciepło pod kontrolą

Kolejną właściwością gryki, jakiej nie posiadają tradycyjne wypełnienia poduszek, jest utrzymywanie neutralnej temperatury wsypu. Tradycyjna poduszka nagrzewa się od ciepła głowy. Część osób nie lubi spać na ciepłej poduszce, dlatego co jakiś czas odwracają poduszkę na drugą stronę, o ile jeszcze nie zdążyła się nagrzać. Łuska gryki nie nagrzewa się tak łatwo, gdyż jej wsyp nie ma zwartej struktury. Łukowaty kształt łuski pozwala "oddychać" poduszce przez cały czas. W przestrzeniach łuski znajduje się powietrze, które przepuszcza ciepło naszego ciała, wydalając je poza poduszkę. Podobnie "oddycha" gryczany materac, który nie pozwala się nagrzać.

Naturalny mikromasaż

Materace i poduszki wypełnione łuską gryki są często kupowane dla osób, których stan zdrowia zmusza ich do częstego leżenia. Przepuszczalność łuski gryki zmniejsza ryzyko wystąpienia odleżyn na ciele. Wypukły kształt łusek czyni z gryczanych akcesoriów nocnych mikromasażystów. Łuska, przesuwając się pod ciężarem ciała, pobudza krążenie, pozwalając skórze dodatkowo się dotlenić.

Gryczana poduszka od środka

Wiele osób zastanawia się jak się śpi na gryczanej poduszce, która raczej nie nadaje się na bitwę na poduchy, ze względu na jej ciężar (tradycyjny "jasiek" waży około 1 kg). Firma Nowe Klimaty, która specjalizuje się w produkcji naturalnych poduszek i materacy wypełnionych łuską gryki, pokazuje jak od środka wygląda szyta przez nią gryczana poduszka.

Gryczana poduszka ma powłoczkę z lnu, w naturalnym kolorze. Pod powłoczką znajduję się właściwy, bawełniany pokrowiec, zasuwany na zamek, w którym znajduje się łuska gryki.

Utrzymywanie gryczanej poduszki w czystości niczym się nie różni od metod pielęgnacji tradycyjnych poduszek. Możemy prać powłoczkę, jak i sam pokrowiec, z którego wcześniej wysypiemy grykę. Jeśli poduszka zostanie zalana wodą, można grykę wysuszyć, wysypując ją na gazetę lub inne podłoże. Samej gryki nie czyścimy.

Poduszka z łuską gryki zachowuje swoje właściwości przez około 10 lat. Trudno doszukiwać się równie długiej żywotności u tradycyjnych poduszek, które wymieniamy co kilka lat. Dodatkowo gryczana poduszka delikatnie szeleści. Dźwięk przypomina odgłos przesypującego się ziarna zboża. Czysta natura.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: poduszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy