Reklama

Reklama

Zbędne kilogramy, cukrzyca i wzdęcia? To wszystko przez...

Osoby, które preferują nocny styl życia i zwykle późno kładą się spać, powinny zwrócić uwagę na swoje zdrowie i nawyki żywieniowe. Specjaliści ostrzegają, że tzw. "sowy" są bardziej narażone na cukrzycę, jak również problemy z sercem i cholesterolem.

Specjaliści wskazują, że styl życia nocnych marków, zakłóca ich zegar biologiczny, jak również negatywnie wpływa na ich dietę i nawyki żywieniowe.

Reklama

Badacze wykazali, że u osób preferujących nocne życie, które zwykle późno kładą się spać, trzy razy częściej diagnozuje się u nich cukrzycę. Wykazują one również cztery razy wyższe ryzyko dolegliwości, która wpływ na osłabienie mięśni, co negatywnie wpływa na siłę i mobilność. Naukowcy ostrzegają również, że takie osoby narażone są na wyższe ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu.

Wśród dolegliwości, które mogą dokuczać "sowom", czyli osobom, które zwykle bardzo późno kładą się spać, a poziom ich energii wzrasta dopiero późnym wieczorem, wymieniają również wzdęcia.

"Wszystkie wymienione dolegliwości, jak również wskazanie wyższego zachorowania na cukrzycę czy dolegliwości sercowe, może wynikać z faktu, że styl życia tych osób cechuje gorsza jakość snu, późne posiłki, często ubogie w składniki odżywcze, jak również siedzący tryb życia" - wyjaśnia dr Nan Hee Kim, Korea University College of Medicine.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje