Reklama

Zioła i przyprawy, które pomogą nam w walce z demencją

Istnieje kilka przyczyn demencji, jednak dwie najczęstsze to choroba Alzheimera i udar mózgu. Oczywiście natura dostarczyła nam mnóstwo środków do walki z przeciwnościami losu i bez przeszkód możemy korzystać z jej dobrodziejstw. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji poprzez zmiany w diecie to wystarczy, że sięgniesz po kilka ziół i przypraw, które są łatwo dostępne i nadają potrawom wspaniały smak! Kilka z nich zawarliśmy w naszym artykule, aby pomóc Ci walczyć z demencją.

Kurkuma

Być może już nie raz słyszeliście o wielu korzyściach płynących z kurkumy i jej głównego składniku jakim jest kurkumina. Kurkumina pomaga odpędzić demencję, a nawet pomóc chorym pacjentom pozbyć się uczucia otępienia. Choroba Alzheimera i demencja występuje w znacznie mniejszym stopniu u osób w podeszłym wieku w Indiach niż na przykład w Ameryce, gdzie ludzie zazwyczaj do gotowania nie używają kurkumy. Według badań kurkuma posiada ekstrakty, które blokują powstawanie płytek odpowiedzialnych za Alzheimera. Ponadto kurkumina prowadzi do redukcji skutków choroby, a tym samym potencjalnie pomaga w redukcji demencji.

Reklama

Miłorząb japoński

Miłorząb japoński, znany nam również jako Ginkgo biloba jest najstarszym żyjącym gatunkiem drzewa na świecie. Oprócz cienia jednak ma nam do zaoferowania wiele pożytecznych właściwości. W ponad pięćdziesięciu przeprowadzonych badaniach potwierdzono, że miłorząb japoński wykazał wiele drogocennych właściwości u pacjentów z niewydolnością naczyń mózgowych, które objawiają się utratą pamięci krótkotrwałej. Ponieważ miłorząb poprawia krążenie i jest pełen antyoksydantów, wielu specjalistów medycyny alternatywnej poleca go, aby zapobiec demencji.

Szałwia

Nowoczesna medycyna chińska opiera się na leczniczych właściwościach szałwii, która przyczynia się do poprawy mikrokrążenia. Dodatkowo rozszerza ona naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiega krzepnięciu krwi. Szałwia posiada wiele specyficznych substancji, które znalazły szerokie zastosowanie w leczeniu pacjentów chorych na Alzheimera. Szałwie powinny stosować również osoby z problemami gruczołu tarczycy, czy cierpiące na nerwicę.

Żeń-szeń

Żeń-szeń stosowano w Chinach od stuleci w celu zapobiegania chorobom od stuleci. Ponad 10 lat temu, grupa chińskich badaczy poinformowała świat, że żeń-szeń pozytywnie wpływa na pracę naszego mózgu. Dodatkowo żeń-szeń wykazuje właściwości, które zwiększają zdolność hemoglobiny do lepszego zaopatrywania narządów w tlen. Równie ważne jest to, że że-szeń wspomaga serce i obniża poziom cholesterolu we krwi oraz wspomaga leczenie cukrzycy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: demencja profilaktyka | demencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy