10 x miłość

"Nic tak nie działa na skórę jak erotyka. To najszlachetniejsze dotlenienie" - uważa Joanna, prezenterka kosmetyków z historyjki Grażyny Szapołowskiej. "Wydaje nam się, że wybieramy kobiety, a to one nas wybierają" - dziwi się pisarz z opowieści Tomasza Jastruna.

A bohaterka Hanny Bakuły nie ma wątpliwości, że "miłość, tak jak bilet miesięczny, traci swoją ważność i najlepiej kupić nowy, chyba że się woli chodzić". Wierność, zdrada, seks, naiwność, tęsknota czy - jak w opowiadaniu Janusza L. Wiśniewskiego - nienawiść, nie wyczerpują miłosnych odcieni.

Reklama

Te opowiadania różni niemal wszystko: punkt wyjścia, wiek, charakter i profesje bohaterów, a także styl i sposób narracji. Bywa zabawnie i smutno, z happy endem lub bez, prozaicznie albo poetycko, seksualnie i platonicznie - jak to w życiu.

Niektóre z opisanych miłości rzeczywiście na to miano zasłużyły, inne okazały się tylko mrzonką i wyobrażeniem. Skądś to znacie? To poczytajcie...

Autorami opowiadań z "10 x miłość" są Maria Nurowska, Manuela Gretkowska, Jerzy Pilch, Katarzyna Pisarzewska, Hanna Bakuła, Agnieszka Stefańska, Izabela Filipiak, Janusz L. Wiśniewski, Tomasz Jastrun, Grażyna Szapołowska.

Książka dostępna w dwóch wersjach: z zieloną i czerwoną okładką.

Wydawnictwo Świat Książki

Dowiedz się więcej na temat: miłość

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje