Reklama

Reklama

​20 pomysłów na długie, jesienne wieczory

Nadchodzące miesiące, zimne, ciemne i deszczowe, mało kogo nastrajają życiowym optymizmem i energią do działania. Prawdopodobnie większość z nas miałaby ochotę przeczekać czas do marca w domu, pod kocem, z książką, relaksującą muzyką i kubkiem rozgrzewającej herbaty. My próbujemy odczarować jesienny czas i pokazać, że nadchodzące cztery miesiące mogą przynieść wam coś dobrego, energetycznego i optymistycznego.

Co więc robić w listopadowe (grudniowe, styczniowe i lutowe) wieczory, by nie dać się ogólnożyciowemu zniechęceniu i melancholii? Jak przetrwać zimę, by w marcu nie okazało się, że jesteśmy rozleniwieni do granic możliwości, pozbawieni kondycji i radości życia?

Reklama

Oto nasze propozycje!

Nadrób zaległości w czytaniu

Jeśli tęsknisz za porządną lekturą, ale na co dzień brak ci czasu i skupienia na przeczytanie czegoś bardziej wymagającego niż artykuł w gazecie, jesień jest świetną porą, by nadrobić zaległości. W ramach szukania inspiracji, zaprzyjaźnij się z blogami o książkach albo sięgnij po książkową aplikację na smartfony. Seria kryminałów ulubionego autora przeczytania w ciągu jesieni brzmi naprawdę dobrze!

Oglądaj seriale

Długie wieczory przed telewizorem lub laptopem są takie kuszące... Nie oglądaj jednak byle czego i nie gap się w bezsensowne reklamy telewizyjne. Zasięgnij języka wśród znajomych, kup abonament na jednej z platformom VOD i skorzystaj z bogatej oferty seriali. Szybko się wciągniesz!

Maszeruj do kina

Jesień spędzona w kinie brzmi naprawdę dobrze! Masz okazję nadrobić zaległości z bieżącego repertuaru, ale także korzystać z wszelkich filmowych festiwali, przeglądów i spotkań, jakie dzieją się w twojej okolicy. Możesz też oglądać filmy w domu, seriami, na przykład w określoną ilość dni zobaczyć dorobek jednego reżysera lub filmy na wybrany temat. Szukaj inspiracji w sieci, zapraszaj do zabawy znajomych. Niech ta jesień będzie wyzwaniem dla intelektu!

Odkryj muzea

Jeśli mieszkasz w średnim lub dużym mieście, prawdopodobnie w twojej okolicy jest mnóstwo muzeów, galerii i innych miejsc, które można znaleźć w przewodnikach dla zwiedzających okolicę turystów. Jeśli do tej pory nigdy w nich nie byłeś (co prawdopodobne), nadrób zaległości tej jesieni i zimy.

Poczuj potęgę YouTube

Jeśli właśnie pomyślałeś o tym serwisie z pogardą, jako zbiorze głupiutkich filmików, to najlepszy dowód na to, że nie jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się w sieci. YouTube to miejsce, w którym znajdziesz: mnóstwo kanałów edukacyjnych na najróżniejsze tematy (gotowanie? Ciekawostki naukowe? Motoryzacja? Języki obce? YouTube ma to wszystko!), wykłady motywacyjne (TedX i wiele innych), koncerty i vlogi naprawdę pasjonujących osobowości. A wszystko to w domowym zaciszu, całkiem za darmo.

Ucz się języków

Zawsze chciałeś poprawić swój angielski. Od dziecka marzysz, by zapisać się na lekcje japońskiego. Teraz jest okazja, by przejść od marzeń do czynów. Poszukaj szkoły językowej albo internetowego kursu.

Tańcz!

Jeśli masz drugą połówkę, podaruj jej w prezencie mikołajkowym (może też być to dużo wcześniejszy prezent) karnet na kurs tańca. Jeśli nie masz drugiej połowy, zafunduj karnet samej sobie. Taniec to dwa w jednym - sposób na aktywność fizyczną zimą plus świetna zabawa, która wprawi cię w dobry nastrój.

Dowiedz się więcej na temat: jesień | nastrój | optymizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje