7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie sierści zwierząt
Sierść, sierść, wszędzie sierść! Tak, jeśli jest coś, czego właściciele zwierząt domowych mają pod dostatkiem, to jest to sierść. Dlaczego więc jej do czegoś nie użyć? Dowiedz się, jak wykorzystać sierść twojego kudłatego przyjaciela.
Bądź eko
Ratuj naszą planetę Włosy większości ludzi stają się tłuste, kiedy nie są dłuższy czas myte, ponieważ absorbują tłuszcz – stąd potrzeba szamponu! Choć to zjawisko może nie zawsze jest dobre dla naszej higieny, to może być wspaniałe dla naszego środowiska. Znajdująca się w Kaliforni instytucja non profit o nazwie Matter of Trust przyjmuje dary w postaci włosów i sierści. Są one wykorzystywane do czyszczenia plam oleju. Otrzymane włosy i sierść upychane są w pończochy i wrzucane do zanieczyszczonych wód.
Bądź twórcza!
Stwórz włóczkę Może się to wydawać trochę dziwne, nosić sweter lub szalik wykonane z sierści naszego ulubieńca, ale przecież tak postępujemy od stuleci, może nawet tysiącleci! Zachowaj znalezioną sierść i uprządź ją dla siebie. Lub też, to rada dla tych, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu, istnieje mnóstwo osób, które się tym zajmują. Zrobią dla ciebie włóczkę, a następnie coś ładnego.
Wykorzystaj sierść jako wypełnienie Robisz poduszki? Sierść będzie dla nich doskonałym wypełnieniem.
Zrób zabawkę dla kota Taka prawda o kotach. Uwielbiają zabawki zrobione z ich własnej sierści. A jeśli są wykonane prawidłowo, nie musisz się martwić o żadne kłaczki!
W ogrodzie
Kompost Bogata w azot sierść zwierząt może zdziałać cuda w naszej glebie. Ponieważ sierść bardzo długo się rozkłada, najlepiej jest pociąć ją na maleńkie kawałki przed dodaniem do kompostownika. Można ja jednak również po prostu rozrzucić po ogródku.
Pomóż ptakomPtaki latają z nadzieją, że znajdą kawałki sierści do swoich gniazd. Można postawić w ogrodzie koszyk wypełniony sierścią i innymi materiałami, z których ptaki mogą wić gniazda, na przykład gałązki, igły choinkowe czy kawałki kory. Nie zostawiaj tu jednak sierści zwierząt, które poddawane były kuracjom chemicznym, takim jak kuracja przeciwko pchłom czy kleszczom.
Odstraszaj szkodniki Okropne ślimaki zagnieździły się w twoim ogrodzie? Odstrasz je rozrzucając wokół roślin sierść zwierząt. Działa to również na większe szkodniki, takie jak susły, króliki, szopy, pręgowce czy jelenie.