Agrypina. Cesarstwo we krwi, Michał Kubicz

Osadzona w realiach antycznego Rzymu książka Michała Kubicza pod tytułem "Agrypina. Cesarstwo we krwi" opowiada historię jednej z najbardziej wpływowych kobiet starożytności - Agrypiny Młodszej, matki cesarza Nerona.

Agrypina. Cesarstwo we krwi
Agrypina. Cesarstwo we krwimateriały prasowe

Na kartach powieści młoda, przerażona dziewczyna przeradza się w bezwzględną cesarzową Rzymu, swą przemianę znacząc krwią przeciwników, którzy stanęli na jej drodze. Pragnienie bezpieczeństwa zmienia się w żądzę władzy.

Obserwatorem tych wszystkich wydarzeń jest jej syn Neron - przyszły cesarz. Na jego oczach giną kolejni wrogowie ambitnej matki, on sam zaś staje się pionkiem w prowadzonej przez nią grze. Czy relacje z okrutną i coraz bardziej zaborczą matką będą kluczem do rozwiązania charakteru przyszłego imperatora, a zarazem zapowiedzią jego własnych zbrodni? Zimna i wyrachowana - jak mówi o niej sam autor książki - matka Nerona rzuciła cień na całe jego dorosłe życie.

Powieść zatytułowana "Agrypina cesarstwo we krwi" to w dużej mierze oparty na faktach historycznych obraz starożytnego świata - odarty z pokutujących w kulturze masowej wyobrażeń. To świat ludzi niepewnych jutra, pełen przemocy, brudu, wyzysku, świat seksualnej dominacji. Powieść Michała Kubicza nie unika poruszania tematów tabu - nie tylko w sferze erotyki, ale także w kwestii relacji społecznych, które dzisiaj budzą jednoznaczne skojarzenia z patologicznym mafijnym klientelizmem, korupcją i nepotyzmem. Dzięki plastycznie przedstawionym realiom antyku, lektura ta pozwala zanurzyć się
w rzeczywistości dawno minionej epoki - z jej barwami, zapachami, dźwiękami i smakami.

O autorze:

Michał Kubicz z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako radca prawny. Od wielu lat pasjonuje się historią starożytnego Rzymu - największego europejskiego imperium, które wciąż ma wpływ na naszą cywilizację. Ta fascynacja rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy wraz z rodzicami odkrywał pozostałości rzymskich miast w Algierii i Tunezji: ruiny świątyń, teatrów, akweduktów i łaźni. Interesuje się nie tylko wydarzeniami historycznymi, które uczyniły z Rzymu hegemona basenu Morza Śródziemnego, ale także architekturą, sztuką, religią i obyczajami tamtych czasów.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas