Reklama

Reklama

Alarm! Arktyczna masa powietrza nadciąga nad Polskę. Przeraźliwy mróz na południu

Uwaga, nadchodzi trzaskający mróz! Nad Polskę dociera arktyczna masa powietrza. Synoptycy IMGW wydali alerty dla części województw. Noc z wtorku na środę (13/14 grudnia) będzie naprawdę mroźna. Na południu kraju termometry mogą wskazać nawet – 17 stopni.

Najbliższa noc (13/14 grudnia) będzie naprawdę mroźna! Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Chodzi o południowe i wschodnie regiony w Polsce.

Zobacz również: Gdzie jest śnieg w Polsce i kiedy przestanie padać? Prognoza pogody

Alarm! Arktyczna masa powietrza nadciąga nad Polskę

Siarczysty mróz da się we znaki Polakom - temperatura w niektórych miejscach może spaść nawet do - 17 stopni Celsjusza. Według niektórych prognoz może wynieść nawet - 19 stopni.

Reklama

- Nowe ostrzeżenia meteo!  Na południu kraju w godzinach nocnych prognozuje się miejscami temperaturę minimalną od -17 do -19°C. Średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h - poinformowali na Twitterze synoptycy IMGW.

Zobacz również: Przed nami uderzenie zimy. Prognozy są szokujące: to czeka cały kraj

Synoptycy alarmują. Siarczysty mróz w Polsce

Alerty przed niskimi temperaturami zostały wydane dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowych części województw: mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego oraz południowych powiatów  w województwach dolnośląskim i opolskim.

Sprawdź: Tego nie rób podczas śnieżycy. Skutki będą opłakane

W dolinach karpackich temperatura może spaść nawet do -19 stopni. Z kolei na Podlasiu i w sudeckich dolinach wyniesie do - 12 stopni. W centralnej Polsce minimalna temperatura wyniesie -10 stopni, a nad morzem od -4 do -6 stopni. 

Oprócz tego na północy Polski spodziewane są mgły osadzające szadź. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność - mgły mogą ograniczać widzialność do 100 metrów.

To jednak nie koniec. Prognozy IMGW na najbliższe dni również są niepokojące. Silny wiatr, siarczysty mróz, zawieje i zamiecie śnieżne dadzą się nam we znaki.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | alerty IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy