Reklama

Alarm! Arktyczna masa powietrza nadciąga nad Polskę. Przeraźliwy mróz na południu

Uwaga, nadchodzi trzaskający mróz! Nad Polskę dociera arktyczna masa powietrza. Synoptycy IMGW wydali alerty dla części województw. Noc z wtorku na środę (13/14 grudnia) będzie naprawdę mroźna. Na południu kraju termometry mogą wskazać nawet – 17 stopni.

Najbliższa noc (13/14 grudnia) będzie naprawdę mroźna! Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Chodzi o południowe i wschodnie regiony w Polsce.

Zobacz również: Gdzie jest śnieg w Polsce i kiedy przestanie padać? Prognoza pogody

Alarm! Arktyczna masa powietrza nadciąga nad Polskę

Siarczysty mróz da się we znaki Polakom - temperatura w niektórych miejscach może spaść nawet do - 17 stopni Celsjusza. Według niektórych prognoz może wynieść nawet - 19 stopni.

Reklama

- Nowe ostrzeżenia meteo!  Na południu kraju w godzinach nocnych prognozuje się miejscami temperaturę minimalną od -17 do -19°C. Średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h - poinformowali na Twitterze synoptycy IMGW.

Zobacz również: Przed nami uderzenie zimy. Prognozy są szokujące: to czeka cały kraj

Synoptycy alarmują. Siarczysty mróz w Polsce

Alerty przed niskimi temperaturami zostały wydane dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowych części województw: mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego oraz południowych powiatów  w województwach dolnośląskim i opolskim.

Sprawdź: Tego nie rób podczas śnieżycy. Skutki będą opłakane

W dolinach karpackich temperatura może spaść nawet do -19 stopni. Z kolei na Podlasiu i w sudeckich dolinach wyniesie do - 12 stopni. W centralnej Polsce minimalna temperatura wyniesie -10 stopni, a nad morzem od -4 do -6 stopni. 

Oprócz tego na północy Polski spodziewane są mgły osadzające szadź. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność - mgły mogą ograniczać widzialność do 100 metrów.

To jednak nie koniec. Prognozy IMGW na najbliższe dni również są niepokojące. Silny wiatr, siarczysty mróz, zawieje i zamiecie śnieżne dadzą się nam we znaki.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | alerty IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy